سید مهدی رحمتی دروازه بان پیشین تیم های استقلال سپاهان و شهرخودرو ، این فصل کفش های خود را آویخت تا به دوران بیست ساله حرفه ای خود پایان دهد ، رحمتی در این بیست سال درگیری های زیادی با اهالی فوتبال کشور داشت.
کد خبر: ۱۲۸۰۸۲۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پارس فوتبال، مسیر رحمتی در فوتبال، روی نیمکت ادامه پیدا می‌کند. ‌مهدی در دوران ۲۰ ساله حضور در لیگو تیم های سپاهان استقلال و شهر خودرو ، فراز و نشیب‌هایی داشت. بارها و بارها با چالش‌هایی روبرو شد که به بهانه خداحافظی‌اش مرور می‌کنیم بخشی از این اتفاقات را.

همه جنجال های آخرین بازمانده از اولین دوره لیگ برتر

اختلاف با وحید طالب لو

 

اختلاف مهدی و وحید طالب‌لو جزو اولین اختلاف‌های فوتبالش بود. قلعه‌نویی این دو را در استقلال داشت و آنها را چرخشی بازی می‌داد. هر کدام هم ستاره بودند. منتهی اختلاف آنها اینقدر عمیق شد که در نهایت مهدی‌ تصمیم گرفت از استقلال برود. هنوز طالب‌لو گهگاه کنایه‌هایی به مهدی می‌زند.

 

گلر زیر تیر!

 

دعواهای رحمتی و قلعه‌نویی انگار هرگز تمام نمی‌شود. ماجرا از روزی شروع شد که مهدی‌ گل‌های بد می‌خورد و امیر می‌گفت: «گلر زیر تیر است!» یعنی نمی‌تواند درست خروج کند. مهدی هم که شنید، اختلافات آغاز شد. بی‌شک اوج دعوای آنها در بازی استقلال و تراکتور بود که ‌مهدی از دور داد می‌زند قلعه‌نویی روی نیمکت بنشیند و حرف نزند! در فصل هم که امیر، رحمتی را نخواست و او به پیکان رفت اختلافات این دو اوج گرفت. مهدی در مصاحبه‌ای گفت چون برای ناصر حجازی در تلویزیون گریه کرده، قلعه‌نویی او را نخواسته.

 

دعوای رحمتی و نکونام

 

یکی از جنجالی‌ترین دعواهای فوتبال. مهدی رحمتی بعد از خداحافظی موقت از تیم ملی به کنایه گفت بلد نیست با کی‌روش اسپانیایی حرف بزند. البته کی‌روش هم در جواب او گفت به بازیکنانی در تیم ملی نیاز دارد که به پیراهن ملی عرق و تعصب داشته باشند. بعدها لو رفت دعوای رحمتی و نکونام سر امیرحسین صادقی بوده. این مدافع استقلال بعدها فاش کرد: «دعوا از روزی شروع شد که من گفتم برای کاپیتانی استقلال باید از نکونام رخصت بگیرم. شاید رحمتی ناراحت شد اسم او را نیاوردم!» مهدی‌ رحمتی و نکونام هنوز هم رابطه خوبی ندارند و کدورت ها بین‌شان رفع نشده است. البته رحمتی با تعدادی از همبازیان قدیمی‌اش از جمله حنیف عمران زاده، آرش برهانی، خسرو حیدری، مجتبی جباری و… هم به مشکل خورد.

 

 

 

جنجال کی‌روش و مهدی‌

 

یک سال و اندی فوتبال تحت تاثیر این اختلاف قرارداشت. رحمتی به ناگهان از تیم مل خداحافظی کرد و کی روش هم گفت تا وقتی او باشد، ‌مهدی دعوت نمی شود! رحمتی توقع داشت کی‌روش منتش را بکشد ولی مربی پرتغالی را خوب نشناخته بود. از آن روز دو طرف رودروی هم قرار گرفتند. کی‌روش کنایه می‌زد که مهدی‌ به تیم ملی عرق و تعصب نداشته. مهدی می گفت کی‌روش در حد سرمربیگری ایران نیست و باید دستیار باشد! مسئولان فدراسیون فوتبال هم تلاش زیادی کردند مهدی‌ به تیم ملی بازگردد و همه چیز حل شود. در حالی که خیلی ها فکر می کردند چون رحمتی به خاطر امضا نکردن نامه عذرخواهی مجوز بازگشت نگرفت کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فاش کرد: «اتفاقا کی روش اجازه داد او برگردد. چهارشنبه روزی بود. به مهدی‌ زنگ زدیم که مشکل حل شده و فردا به اردو بیا ولی گفت شمال است و نمی تواند بیاید. نهایتا شنبه می تواند بیاید. کی روش که شنید گفت تا من هستم رحمتی دیگر جایی در تیم ملی ندارد.»

 

ماجرای چیپ

 

در دربی نوروز ۹۷ مهدی اتفاقی را تجربه کرد که برایش عبرت شد. وقتی استقلال در دربی به پنالتی رسید، رحمتی به منشا گفت بگذارد پنالتی را اسماعیلی بزند! فرشید هم ایستاد و چیپ زد تا یکی از بدترین حاشیه‌های زندگی ‌مهدی رقم بخورد. هر روز داستان‌های جدیدی درباره آن اتفاق عجیب نقل می‌شود. شفر اول به رحمتی پریدو بعد حرفش را پس گرفت! ‌مهدی هم بعدها گفت او هرگز جلوی پنالتی زدن منشا را نگرفته است.

 

سید مهدی رحمتی آخرین بازیکن از فصل اول لیگ برتر بود که حالا او هم از فوتبال خداحافظی کرد. البته سید جلال حسینی هم از فصل اول لیگ برتر در لیگ وجود دارد اما یک فصل را در لیگ ستارگان قطر گذرانده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها