jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۰۴۳۱ ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۹

فرمانده انتظامي استان از شناسايي و دستگيري سارقان طلاجات به ارزش 10 ميليارد ريال از یک منزل مسکونی در ساوه خبر داد.

به گزارش  گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از از سایت خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرمانده انتظامي استان از شناسايي و دستگيري سارقان طلاجات به ارزش 10 ميليارد ريال از یک منزل مسکونی در ساوه خبر داد.
دستگیری سارقان طلاجات در عملیات پلیس ساوه
سردار"حسن مفخمي شهرستاني" گفت: چندي پيش با اعلام گزارشی از يک مورد آتش سوزي به مرکز فوریت های پلیسی شهرستان ساوه، بلافاصله مأموران در صحنه حادثه حاضر شده و پس از انجام بررسي ميداني و بیان نظر کارشناسان آتش نشانی، دریافتند که اين آتش سوزي عمدي بوده است.
این مقام انتظامی ادامه داد: پس از این که مالک منزل مورد نظر بیان داشت که مقادير زيادي طلاجات به ارزش تقریبی 10 ميليارد ريال از منزلش به سرقت رفته است، تحقیقات مأموران پلیس آگاهی شهرستان ساوه به منظور شناسایی و دستگیری سارق و یا سارقان آغاز شد.
سردار مفخمي شهرستاني خاطر نشان کرد: با انجام تحقیقات فراگیر ميداني و اثر برداری از صحنه جرم، سرانجام یکی از سارقان شناسایی و در عملیات غافلگیرانه مأموران دستگیر شد.
این مقام مسئول بیان داشت: سارق طلاهای به سرقت رفته که زنی میانسال بود،پس از مشاهده مدارک و شواهد قانونی در بازجویی های کارآگاهان، چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و چنین بیان داشت که از مدت ها پیش با مالک منزل همسایه بوده و با افراد خانواده اش ارتباط داشته و در یک فرصت مناسب از اعتماد آنها سوء استفاده كرده و یکی از کلید های درب ورودی حیاط منزلشان را سرقت کرده است.
وی با بیان اینکه سارق مذکور در ادامه تحقیقات با ساخت کلید درب ورودی منزل از سوی کلیدساز، موفق به دستیابی به کلید دوم و ورود به منزل به منظور سرقت طلاجات با همکاری دختر خواهرش شده است گفت: سارقان در ادامه اعترافات خود بیان داشتند که پس از سرقت طلاجات موجود در منزل، برای اینکه آثار و مدارک باقی مانده در صحنه جرم، به صورت کامل از بین برود، اقدام به آتش زدن تمام وسايل منزل کرده اند.
سردار مفخمي شهرستاني با اشاره به دستگیری، دیگر همدست سارق که در سرقت طلاجات و به آتش کشیدن منزل با او مشارکت داشته بود اذعان داشت: سارقان در اعتراف خود بیان داشتند که به دلیل حسادت زنانه و تحریک شدن در هنگام دیدن طلاجات گران قیمت همسایه خود، نقشه این عمل مجرمانه را طراحی و طلاها را سرقت کرده اند.
وی بیان کرد: با اتمام تحقیقات کارآگاهان، در نهایت طلاهای مسروقه از مخفیگاه سارقان کشف و تحویل مالباخته شد.
 
فرمانده انتظامي استان مركزي در پایان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان و پرهیز آنها از نگهداری وجه نقد و طلاجات فراوان در منزل افزود: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده و معرفی به دستگاه قضائی با صدور قرار قانونی به زندان معرفی شدند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر