jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۸۴۹ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۷

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا به جام جم آنلاین خبر داد:

فقط کسانی که تست پی سی آر مثبت باشند در آمار فوتی های کرونا شمارش می شوند

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت:مردم تعطیلات پیش رو سفر نروند و باعث جابجایی ویروس کرونا نشوند.

 به گزارش جام جم آنلاین، خبرها حاکی از آن است که قابلیت تست روزانه کرونا در چند روز اخیر افزایش یافته است و این قابلیت به کادر درمان و مقامات وزارت بهداشت امکان و فرصت برنامه‌ریزی بیشتری برای نحوه تصمیم گیری چگونگی مواجه با این ویروس را می‌دهد. در همین خصوص دکتر پیام طبرسی، رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با خبرنگار سلامت جام جم آنلاین با تایید این خبر گفت: در چند روز اخیر خوشبختانه متوجه شدیم که روزانه امکان بیشتری برای تست کرونا وجود دارد. در حالیکه معتقدیم همه مردم ملزم به تست کرونا نیستند، اما گروهی از مردم که با بیماران کرونایی در ارتباط بوده‌اند و یا ملزم به حضور در خارج از منزل هستند می‌توانند از این فرصت به وجود آمده استفاده کنند.
دکتر طبرسی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا برای محدودیت‌های مقابله با این ویروس نیز عنوان کرد: محدودیت‌های اعلام شده تا حدودی به کاهش آمار فوتی‌ها کمک می‌کنند. ما با محدودیت‌ها موافق هستیم و پیشنهادات دیگری مثل تعطیلی 2-3 هفته‌ای هم در کمیته مطرح می‌شود اما باید شرایط را برای اعمال و تصویب آن‌ها سنجید. در حال حاضر به نظر می‌رسد شرایط لازم برای این سری از محدودیت‌ها با توجه به اوضاع اقتصادی وجود نداشته باشد.
ظرفیت بیمارستان‌های کرونایی همچنان پُر!
وی با اشاره به آمار روزانه فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا بیان کرد: آمار رسمی که روزانه از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود، آمار مبتلایانی است که به دلیل تست پی سی آر مثبت فوت می‌کنند و بیمار کرونایی شناسایی می‌شوند اما باید این نکته را هم مد نظر داشت که بسیاری از افرادی که مبتلا به کرونا هستند و در نهایت فوت می‌کنند، تست پی سی آر آن‌ها منفی است که آن دسته افراد در آمار رسمی روزانه محسوب نمی‌شوند.
رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری خاطرنشان کرد: همچنان وضعیت بیمارستان‌هایی که مختص بیماران کرونایی هستند، به شکل سابق است و ظرفیت این بیمارستان‌ها و تخت‌ها اختصاص یافته به این بیماران تکمیل شده است. ما از پذیرش بیماران بیماران غیراورژانسی جز با دستور پزشک معذور هستیم.
دکتر طبرسی در پایان از مردم خواست تا تعطیلات هفته آینده به سفر نروند چرا که این سفرها باعث جابجایی ویروس می‌شود و ناخواسته نرخ سرایت را بالا می‌برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش