jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۸۴۹ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۲۷

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا به جام جم آنلاین خبر داد:

فقط کسانی که تست پی سی آر مثبت باشند در آمار فوتی های کرونا شمارش می شوند

رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت:مردم تعطیلات پیش رو سفر نروند و باعث جابجایی ویروس کرونا نشوند.

 به گزارش جام جم آنلاین، خبرها حاکی از آن است که قابلیت تست روزانه کرونا در چند روز اخیر افزایش یافته است و این قابلیت به کادر درمان و مقامات وزارت بهداشت امکان و فرصت برنامه‌ریزی بیشتری برای نحوه تصمیم گیری چگونگی مواجه با این ویروس را می‌دهد. در همین خصوص دکتر پیام طبرسی، رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با خبرنگار سلامت جام جم آنلاین با تایید این خبر گفت: در چند روز اخیر خوشبختانه متوجه شدیم که روزانه امکان بیشتری برای تست کرونا وجود دارد. در حالیکه معتقدیم همه مردم ملزم به تست کرونا نیستند، اما گروهی از مردم که با بیماران کرونایی در ارتباط بوده‌اند و یا ملزم به حضور در خارج از منزل هستند می‌توانند از این فرصت به وجود آمده استفاده کنند.
دکتر طبرسی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا برای محدودیت‌های مقابله با این ویروس نیز عنوان کرد: محدودیت‌های اعلام شده تا حدودی به کاهش آمار فوتی‌ها کمک می‌کنند. ما با محدودیت‌ها موافق هستیم و پیشنهادات دیگری مثل تعطیلی 2-3 هفته‌ای هم در کمیته مطرح می‌شود اما باید شرایط را برای اعمال و تصویب آن‌ها سنجید. در حال حاضر به نظر می‌رسد شرایط لازم برای این سری از محدودیت‌ها با توجه به اوضاع اقتصادی وجود نداشته باشد.
ظرفیت بیمارستان‌های کرونایی همچنان پُر!
وی با اشاره به آمار روزانه فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا بیان کرد: آمار رسمی که روزانه از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود، آمار مبتلایانی است که به دلیل تست پی سی آر مثبت فوت می‌کنند و بیمار کرونایی شناسایی می‌شوند اما باید این نکته را هم مد نظر داشت که بسیاری از افرادی که مبتلا به کرونا هستند و در نهایت فوت می‌کنند، تست پی سی آر آن‌ها منفی است که آن دسته افراد در آمار رسمی روزانه محسوب نمی‌شوند.
رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری خاطرنشان کرد: همچنان وضعیت بیمارستان‌هایی که مختص بیماران کرونایی هستند، به شکل سابق است و ظرفیت این بیمارستان‌ها و تخت‌ها اختصاص یافته به این بیماران تکمیل شده است. ما از پذیرش بیماران بیماران غیراورژانسی جز با دستور پزشک معذور هستیم.
دکتر طبرسی در پایان از مردم خواست تا تعطیلات هفته آینده به سفر نروند چرا که این سفرها باعث جابجایی ویروس می‌شود و ناخواسته نرخ سرایت را بالا می‌برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش