jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۳۷۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۹

استاندار تهران از تمدید یک هفته ای محدودیت های کرونایی در پایتخت خبر داد و افزود: از امروز شنبه 19 مهر استفاده از ماسک از درب منازل الزامی است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،آقای محسنی بندپی گفت: تمامی محدودیت‌های ابلاغی هفته گذشته نیز تا ۲۵ مهر به قوت خود باقی است.
استاندار تهران افزود: استفاده ماسک از درب منازل از شنبه 19 مهر در تهران الزامی است.

معاون کل وزیر بهداشت هم با اعلام اینکه تهران در وضع فوق قرمز و بحرانی قرار دارد گفت: تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در تهران ۱۷۵ درصد بیش از ترخیصی‌های روزانه است.

دکتر حریرچی تاکید کرد: افراد مبتلا به کرونا باید حتماً قرنطینه شوند وجریمه افرادی که تست‌شان مثبت است، اما قرنطینه نیستند بسیار شدیدتر خواهد بود.
 
حریرچی افزود: میزان جریمه نیز امروز اعلام می‌شود.
 
معاون کل وزیر بهداشت همچنین گفت: با مسئولان اداراتی که کارکنان آنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.
 
به گفته حریرچی برای واحد‌های صنفی متخلف تا یک ماه پلمب پیش‌بینی شده است.

 
حریرچی با بیان اینکه اصل جریمه نیز تصویب شده است، گفت در مورد میزان جریمه و نحوه اعمال آن نیز کارشناسی‌های مختلفی در حال انجام است.
 
او افزود: پیش نویس مصوبه‌ای مبنی بر مجازات "افراد کرونایی که اطلاع دارند به کرونا مبتلا هستند، اما در جامعه تردد می‌کنند"، نیز تهیه شده تا مجازات‌های قابل توجهی نیز برای آن‌ها وضع شود.

 
معاون کل وزیر بهداشت همچنین گفت با مسئولان اداراتی که کارکنان آنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد خواهد شد. به گفته حریرچی برای واحد‌های صنفی متخلف تا یک ماه پلمب پیش‌بینی شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر