فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به روزهای سخت کرونایی پایتخت، حمایت هرچه بیشتر از بیمارستان‌ ها برای تامین منابع مالی به منظور استمرار ارایه خدمات به بیماران را خواستار شد.
کد خبر: ۱۲۷۹۳۳۱

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در یک گفتگوی تلویزیونی درباره جلسه‌ای که با حضور دکتر جان بابایی معاون وزارت بهداشت، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران، معاونان درمان دانشگاه‌ها و روسای ۱۴ بیمارستان درگیر با کرونای تهران تشکیل شد، هدف از تشکیل این جلسه را افزایش ظرفیت خدمات درمانی و توسعه تخت‌های موجود بیمارستان‌ها، تغییر در ناوگان درمانی و پشتیبانی از خدمات درمانی بیماران کرونایی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه استان تهران و بالاخص شهر تهران روزهای سخت کرونایی را تجربه می‌کند، برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها به منظور بستری بیماران کرونا را مسئله‌ای مهم برشمرد و درباره این جلسه توضیح داد: در این جلسه کلیه راهکارهایی که توسط روسای بیمارستان‌ها می‌توانند مورد استفاده قرار گرفته و موجب افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها برای درمان بیماران کرونایی شود، مطرح شد.

زالی افزود: خوشبختانه پیشنهادهای خوبی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد بخشی از آن‌ها توسط معاون درمان وزارت بهداشت در قالب یک بخشنامه به کلیه بیمارستان‌ها ابلاغ شود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: لازم است ظرفیت‌هایی تجهیزاتی، درمانی و دارویی بیمارستان‌ها بیش از هر زمان دیگری مورد حمایت بیمه‌ها قرار گیرد.

وی یادآور شد: طبیعتا در ادامه مسیر سختی که بیمارستان‌ها در روزهای آینده با آن رو به رو هستند، تامین، تدارک و استمرار این خدمات مستلزم آن است که حمایت‌های لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه و به ویژه مسئله بیمه‌های تکمیلی، پایه و پوششی صورت گیرد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کلیه ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی نیروهای مسلح در خدمت ستادهای بهداشتی و درمانی مقابله با کرونا خواهد بود، گفت: بخشی از مسئولان حاضر در جلسه نیز این نوید را دادند که بر اساس جلسه ای که امروز در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده، آمادگی کامل و همه جانبه برای پیوستن بیش از گذشته به این مجموعه ظرفیت درمانی وجود دارد.

زالی با بیان اینکه فصل مشترک نگرانی روسای بیمارستان‌ها مسائل مالی و اعتباری و نیروهای انسانی است، گفت: بسیاری از بیمارستان‌ها با کاهش درآمدهای اختصاصی مواجه‌اند و تامین دارو و وسایل حفاظت فردی بار سنگینی را به بیمارستان‌ های درگیر با کرونا اضافه کرده است. طبیعتا در خواست ما بیش از هر زمان این است که بیمارستان‌ها در این روزهای سخت تنها نمانند و با کفایت کامل هرچه سریعتر منابع مالی و اعتبارات بیمارستان‌ها تامین شود.

زالی تاکید کرد: امروز همه مسئولان درمانی استان تهران در روز تعطیل در این جلسه حضور یافته‌اند تا بتوانند ظرفیت‌های جدیدی را به حوزه درمان اضافه کنند، اما لازم است بدانیم اگر در سطح جامعه پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود و حساسیت‌های لازم اعمال نشود ما روزهای سخت‌تری را در حوزه درمان باید تجربه کنیم.

زالی با اشاره به خستگی نیروهای انسانی و لزوم ترمیم رمق و ریکاوری آنان، گفت: تاکید ما این است که هرچه سریعتر در رابطه با تامین مجوزهای استخدامی بدون هرگونه بروکراسی و دیوان سالاری اقدام شود تا هرچه سریعتر نیروهای تازه نفس به جمع بیمارستان ها اضافه شوند.

وی تاکید کرد: البته همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و تاکید ما بر پیشگیری و کاهش بار مراجعان به بیمارستان‌ های درمانی است.

زالی در ادامه گفت: به دلیل استمرار مشکلات تهران و اینکه کماکان استان تهران به عنوان یک استان قرمز و شهر تهران به عنوان یک شهر پرخطر و بحرانی تلقی می‌شود، درخواست تمدید تعطیلی‌ ها و محدودیت ها را داریم و ممکن است در هفته آینده بخشی از مداخلات را افزایش دهیم که طبیعتا تصمیمات لازم در تناسب با وضعیت تهران اتخاذ می شود.

زالی گفت: با استاندار تهران در حال طراحی بسته‌های مورد نظر هستیم و بیشتر این برنامه‌ها معطوف بر کاهش حضور کارکنان و کاهش بار سفرهای شهر تهران است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها