jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۹۲۸۰ ۱۸ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۰

محققان ژاپنی برای اولین بار توانستند یک محصول ترکیبی دارای پلاستیک و فلزات را به صورت هیبریدی با چاپگر سه بعدی طراحی و تولید کنند تا ساخت محصولات الکترونیکی به این شیوه ممکن شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، معمولاً چاپگرهای سه بعدی می‌توانند تولیدات خود را با استفاده از تنها یک ماده تهیه و عرضه کنند. اما برای اولین بار استفاده از دو ماده به طور همزمان برای ساخت و عرضه ماده‌ای با چاپگر سه بعدی ممکن شده است.

پلاستیک و فلز دو ماده‌ای هستند که پژوهشگران ژاپنی با ترکیب آن مواد هیبریدی مختلفی را تولید کرده‌اند. این موفقیت راه را برای تولید محصولات الکترونیک با استفاده از چاپگرهای سه بعدی هموار می‌سازد. زیرا بخش عمده‌ای از گوشی‌ها، تبلت‌ها، رایانه‌ها و غیره را پلاستیک و فلزات تشکیل می‌دهند.

فناوری مورد استفاده محققان ژاپنی پوشاندن اقلام پلاستیکی با فلزات و بالعکس را ممکن می‌سازد. همچنین از این طریق می‌توان مواد پلاستیکی ترکیب شده با فلزات را با پالادیم پوشاند که نتیجه آن افزایش استحکام و مقاومت پلاستیک است. استفاده از این روش آسیبی به پلاستیک نمی‌رساند و باعث خوردگی و سست شدن آن نمی‌شود.

برای تولید و چاپ سه بعدی مواد ترکیبی به این شیوه از دو نازل استفاده می‌شود که یکی پلاستیک ذوب شده را همراه با پالادیم و دیگری فلز ذوب شده را برای تولید ماده نهایی خارج می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر