jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۰۱۳ ۱۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۳۰

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برخی از مهم‌ترین تصادفات شبانه‌ روز گذشته در پایتخت را تشریح کرد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سرهنگ احسان مومنی در گفتگو با ایسنا در تشریح حوادث رانندگی ۲۴ ساعت گذشته در پایتخت گفت: حوالی ساعت چهار بامداد امروز برخورد کامیون با گاردریل‌های بزرگراه امام علی(ع) سبب تخریب بیش از ۱۳ شاخه گاردریل، نابودی چهار اصله درخت و قطع روشنایی وسط بزرگراه شد. این حادثه در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی بعد از ایستگاه بی‌آرتی مجیدیه رخ داد و با حضور کارشناسان پلیس راهور مشخص شد که سرعت زیاد و ناتوانی راننده کامیون در کنترل وسیله نقلیه باعث بروز این حادثه شده است.

مومنی با بیان اینکه عوامل راهور با استفاده از جرثقیل این کامیون را به حاشیه مسیر منتقل کردند، گفت: اگر سرعت این کامیون کم بود و با سرعت مطمئنه حرکت می کرد مطمئنا راننده آن می‌توانست وسیله نقلیه خود را کنترل کرده و به موقع عکس العمل نشان دهد.

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، همچنین از واژگونی یک دستگاه وانت پیکان در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع) ورودی آزادگان غرب خبر داد و گفت: این حادثه حوالی ساعت پنج صبح بامداد امروز رخ داد و وانت پیکان پس از واژگونی با کاشن تانک یا همان بشکه های زرد ایمنی نصب شده در مسیر برخورد کرده و متوقف شد.

مومنی، علت این حادثه را سرعت زیاد و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه اعلام کرد و گفت: با حضور عوامل اورژانس مصدوم این حادثه که راننده وانت پیکان بود، پس از دریاقت خدمات اولیه درمانی به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شد.

وی درباره حادثه رانندگی دیگر که ناشی از سوار کردن مسافر در بزرگراه شهید یاسینی رخ داده است، افزود: حوالی ساعت شش صبح امروز تغییر مسیر ناگهانی سواری پژو برای سوار کردن مسافر سبب تصادف با یک دستگاه موتورسیکلت در مسیر جنوب به شمال بزرگراه شهید یاسینی مقابل مترو شهید کلاهدوز‬ شد.

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه راننده پژو به دلیل انحراف ناگهانی از مسیر مقصر تشخیص داده شد، گفت: با حضور عوامل اورژانس راننده پژو به بیمارستان منتقل شد.

مومنی حادثه دیگر را مربوط به واژگونی کامیونت حامل بار در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان محدوده پل شهید بروجردی دانست و گفت: این حادثه حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز رخ داد که با حضور ماموران در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد این کامیونت به علت عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت غیر مجاز واژگون شده است.

به گفته وی، راننده این خودرو که به شدت دچار مصدمیت شده بود، در عملیاتی با حضور ماموران آتش‌نشانی از کابین خارج شده و از سوی عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شد.

رییس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین از نجات معجزه‌آسای راننده سواری پژو ۲۰۶ در بزرگراه شهید زین‌الدین نیز خبر داد و گفت: حوالی ساعت ۱۶:۲۵ روز گذشته سواری پژو ۲۰۶ در مسیر غرب به شرق بزرگراه زین الدین قبل از حجربن عدی درحال حرکت بود که به علت سرعت زیاد و ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه واژگون شد. اما پس از امدادرسانی مشاهده شد که خوشبختانه راننده آسیبی ندیده و به شکل معجزه آسایی نجات یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر