jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۸۶۴۳ ۱۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۸

وزیر خارجه سعودی در جدیدترین مواضع خصمانه خود اظهارات مداخله‌جویانه جدیدی را علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی مواضع خصمانه جدیدی را علیه ایران اتخاذ کرده است.
 
بر اساس این گزارش، وی ضمن مداخله‌جویی در پرونده هسته‌ای ایران، مدعی شد: ایران برجام را نقض کرده و جامعه بین‌الملل باید با این اقدامِ تهران مقابله کند!
 
بن فرحان همچنین در ادامه مواضع مداخله‌جویانه خود ادعا کرد: ایران بیش از ۱۰ برابر از تعهداتش در برجام، اورانیوم ذخیره کرده است و جامعه جهانی باید با این مسأله مقابله کند!
 
وزیر خارجه سعودی همچنین بدون اشاره به اقدامات کشورش در نقض حقوق بشر و ارتکاب جنایت‌های جنگی به ویژه در یمن، اعلام کرد: جامعه جهانی باید علیه هر کشوری که به دنبال سلاح اتمی است، متحد شود و در برابر آن بایستد.
 
«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی پیشتر نیز اظهارات مداخله‌جویانه‌ای را در خصوص پرونده هسته‌ای ایران مطرح کرده بود. این اظهاراتِ مضحک در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام مُهر تأیید زده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر