jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۸۵۱۳   ۱۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۵

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شگرد تازه کلاهبرداران مجازی در پوشش «اعزام زوار به پیاده روی اربعین» خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا هشدار داد : افراد سودجو با تبلیغات کذب «ثبت نام کاروان های پیاده‌ روی اربعین» سعی بر فریب مردم، معرفی آنان به سایت‌های جعلی و در نهایت سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان با هدف کلاهبرداری مالی را دارند.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان این‌ که این روزها حاشیه‌ها پیرامون تبلیغات کذب در فضای مجازی مبنی بر امکان ثبت نام و اعزام زوار به پیاده روی اربعین و یا سفرهای زیارتی به کشور عراق در شبکه‌ های اجتماعی به اوج خود رسیده است، گفت: تمام این تبلیغات دامی برای کلاهبرداری افراد سودجو است.

وی افزود: شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند و به لینک‌ها و درگاه‌های بانکی معرفی شده برای ثبت نام و واریز وجه در این تبلیغات مراجعه نکنند ، این لینک‌ها و درگاه‌های بانکی برای سرقت اطلاعات شهروندان و اطلاعات بانکی آنها طراحی شده است.

این مقام مسئول بیان داشت : با توجه به اعلام پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لغو تمامی سفرهای زیارتی به مقصد کشور عراق، افراد سودجو با جعل عنوان دفاتر زیارتی و سازمان های مربوطه و با اعلام داشتن مجوز اعزامی تعداد محدود زوار به این مراسم مذهبی در صدد کلاهبرداری از شهروندان هستند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در ادامه با بیان این که اعزام زائر اربعین حسینی منوط به دستور سازمان حج و زیارت و سایر مبادی ذی‌ربط است، گفت: با توجه به بیماری کرونا، سازمان حج و زیارت نیز در این خصوص برنامه ای اعلام نکرده است.

این مقام انتظامی اعلام کرد: با رصد پیشدستانه فضای مجازی 3 باند فعال در این حوزه مورد شناسایی قرار گرفتند و به جهت تعیین تکلیف به مراجع قضایی معرفی شدند و شناسایی دیگر عاملان نیز در دستور کار پلیس فتا قرار دارد.

وی تصریح کرد : با توجه به تصمیمات گرفته شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی سفرهای زیارتی در این رابطه لغو شده و برابر توصیه های انتظامی کلیه مرزهای خروجی کشور ایران هم اکنون به مقصد کشور عراق تا اطلاع ثانوی مسدود است.

سرهنگ پاشایی از هموطنان درخواست‌کرد: ضمن رعایت پروتکل های اعلامی به هیچ عنوان فریب این تبیلیغات دروغین را که با هدف کلاهبرداری مالی انجام می شود، نخورند و اخبار و اطلاعاتی که با پیاده روی اربعین در ارتباط است را از مراجع رسمی کشور پیگیری کنند و از بازنشرهرگونه محتوا با این مضمون خودداری کنند.

این مقام مسؤول ضمن تاکید بر اینکه تولید این محتواهای دروغین و شایعه سازی ها صرفا از سوی معاندان و مقرضان نظام و با هدف بر هم زدن امنیت روانی جامعه صورت می گیرد، به شهروندان توصیه کرد: پلیس فتا، شبانه روزی آماده خدمت رسانی و پاسخ گوی نیاز شهروندان است و اگر افراد به مواردی مشکوک شدند، می‌توانند موضوع را بلافاصله از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی جهت رسیدگی اعلام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر