jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۷۸۳۳۷   ۱۳ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۱

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین:

عدم هماهنگی و نبود مدیریت واحد عامل اصلی گرانی ها است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طبق شواهد در بحث کنترل گرانی ها، در فضای وزارتخانه های مختلف عدم هماهنگی و نبود مدیریت واحد در سطح کلان عامل اصلی گرانی ها است.

بهروز محبی نجم‌آبادی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین  با بیان اینکه همه ارگان ها ،دستگاه ها و قوا درچنین شرایطی باید کنار یکیگر قرار گیرند افزود:ریشه گرانی های اخیر کمبود ارز و نقدینگی در کشور است ، وقتی تقاضا بالا می ود و عرضه پایین می آید شاهد رشد نرخ ارز و به دنبال آن گرانی کالا در کشور می شویم. 
 
وی گفت:دولت بیشترین ارز را از طریق فروش نفت کسب می کرد اما مدیریتی درمورد ارز ناشی از صادرات غیر نفتی  نداشت و همین امر هم اکنون منجر شده تا هزاران نفر از صادر کنندگانی که ارز را وارد کشور نکردند به قوه قضاییه معرفی کند.
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بازنگرداندن ارز حاصل از صادرات غیر نفتی را ضعف مدیریتی عنوان کرد و افزود:بنظر می رسد در شرایط اقتصادی فعلی کشور باید منابع جدید برای کسب در آمد تعریف شود تا به مردم فشار وارد نشود. 
 
وی تاکید کرد:در این شرایط باید اولویت ها تغییر کند تا معیشت مردم تامین شود و سپس درحوزه مسکن، اشتغال زایی خرد و صنایع تبدیلی تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها