jamejamonline
فرهنگی دفاع مقدس کد خبر: ۱۲۷۸۲۳۳   ۱۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۲۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، رییس فدراسیون کاراته در بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس در این خصوص اظهاراتی داشت.

 

«سیدحسن طباطبایی» روز پنجشنبه در بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس، بیان داشت: هفته دفاع مقدس را به همه تبریک می گویم و آرزو می کنم که همه ما مشمول دعای ایثارگرانی باشیم که از اسلام، انقلاب و کشور دفاع کردند. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا از رزمندگی و اجری که شهدا داشتند کمتر نیست. امروز می بینیم با اینکه چندین و چند سال از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس گذشته، اما یاد شهدا هنوز زنده نگه داشته شده است.

 

وی افزود: ما باید دفاع مقدس را به نسلی که جنگ را ندیده و آن را لمس نکرده به خوبی نشان بدهیم تا بدانند این آرامش، امنیت و اقتداری که امروز شاهدش هستیم را مدیون شهدایی هستیم که جانشان را خالصانه برای این مرز و بوم و نوامیس ما فدا کردند. شهدا مانند شمع سوختند تا اسلام و انقلاب زنده بماند. دفاع مقدس جزو معدود جنگ هایی است که ما حتی یک وجب از خاک کشورمان را به بیگانگان ندادیم. ما با اقتدار و در عین مظلومیت از خود دفاع کردیم. جنک ایران و عراق جنگ میان دو کشور نبود بلکه جنگ میان ایران و استکبار بود. همه ابر قدرت ها دست به دست هم داده بودند تا نظام جمهوری اسلامی را مورد هجمه قرار دهند اما جوانان این سرزمین با رشادت و دلاوری نگذاشتند تا این اتفاق رخ دهد.

 

رییس فدراسیون کاراته افزود: ما با این روحیه بسیجی، جهادی و شهادت طلبی که داریم در این منطقه ای که در آن هستیم و پر از نا امنی و جنگ در آن وجود دارد، امن ترین کشور هستیم. اقتدار ما برای همه ثابت شده است. امروز هم می بینیم که مدافعان حرم و مدافعان سلامت هر کجا که لازم باشد با ایثار و از خود گذشتگی از کشورشان دفاع می کنند. ما این روحیه رشادت و شهادت طلبی را از امام حسین(ع) و قیام او به ارث بردیم. عطر این روحیه باعث شده ما در شرایط سخت نیز اقتدار خود را حفظ کنیم. باید کاری کنیم تا جوانان ما با این روحیه اخت بگیرند تا انشاالله ایران عزیز ما همچنان پراقتدار باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر