jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۸۱۱۲ ۱۰ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۵۵

به گفته محققان، اساس بیماری قلبی زودهنگام از کودکی شروع نمی شود بلکه از زمان جنینی و از درون رحم اغاز می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، محققان با مطالعه داده های ۳۰ ساله خانواده های کانادایی دریافتند ارتباط قوی ای بین فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی در نوجوانی و اوایل جوانی و دیابت بارداری یا دیابت نوع۲ مادر آنها یافت شد.
 
«لاتیتیا گولیمت»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مانیتوبا کانادا، در این باره می گوید: «نتایج این مطالعه بسیار جالب بود چراکه ما مشاهده کردیم ریسک بیماری قلبی در افرادی که در زمان جنینی مادرشان مبتلا به دیابت بود دو تا سه برابر بیشتر بود.»
 
برای این مطالعه، محققان از داده های تقریباً تمام کودکان متولد شده در مانیتوبا در طول سه دهه و در طول سنین ۱۰ تا ۳۵ سالگی استفاده کردند. در این مطالعه، سابقه سلامت بیش از ۲۹۰ هزار نفر بررسی شد.
یافته ها نشان داد بیش از ۸۷۰۰ نوزاد مبتلا به فشارخون بالا، حدود ۳۶۰۰ مبتلا به دیابت نوع۲ و ۷۱۵ نفر مبتلا به بیماری قلبی ایسکمیک بودند.
 
نتایج نشان داد کودکان متولدشده از مادران مبتلا به دیابت، ۳۰ تا ۸۰ درصد بیشتر با ابتلا به مشکلات قلبی و دو تا سه برابر بیشتر با ابتلا به یکی از فاکتورهای پرخطر بیماری قلبی نظیر فشارخون بالا یا دیابت مواجه بودند.
محققان بر کنترل دیابت در طول بارداری تاکید دارند و این امر از طریق رژیم غذایی و مصرف دارو در صورت نیاز به بهترین نحو قابل انجام است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش