از سوی نمایندگان مجلس شواری اسلامی؛

کلیات طرح تامین کالاهای اساسی در «خانه ملت» تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز با کلیات طرح تامین کالاهای اساسی موافقت کردند.
کد خبر: ۱۲۷۷۷۸۹

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، بررسی کلیات طرح تامین کالا‌های اساسی در دستورکار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی قرار داشت.

در جریان بررسی طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی، نمایندگان کلیات این طرح را با 213 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درتشریح گزارش این کمیسیون در رابطه با طرح مذکور گفت: در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی کشور به دلیل جنگ ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، نامناسب بوده و مردم با مشکلاتی از جمله افزایش سرسام آور قیمت ها و تامین سخت کالاهای اساسی مواجهند. حال در طرح ارائه شده قرار است که کالاهای اساسی با قیمت معقول و مناسب در اختیار اقشار مورد نظر قرار گیرد.

وی افزود: از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم جلسات متعددی با حضور کارشناسان مختلف برای بررسی و تدوین طرح تامین کالاهای اساسی برگزار شد، از این رو اقدامات لازم برای تدوین طرح صورت گرفت. حال خوشبختانه طرح ارائه شده از نظر منبع تامین اعتبار مشکلی ندارد و اعضای کمیسیون به این مسئله توجه داشتند که منابعی را در نظر نگیرند که تورم زا باشد. همچنین منابعی انتخاب شده که در دسترس و قابل حصول باشند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه افراد مشمول طرح تامین کالاهای اساسی حدود 60 میلیون نفر هستند، گفت: این افراد شناسایی شده و بعد از تصویب و اجرای قانون نیاز به بررسی و شناسایی مجدد نیست. یکی دیگر از محورهای طرح مذکور، تامین بخشی از اعتبارات همسان سازی حقوق بازنشستگان است تا آن قانون نیز به طور کامل اجرایی شود، بنابراین در کل حدود 50 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده که 30 هزار میلیارد تومان آن برای تامین کالاهای اساسی، 10 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، لشگری و کشوری و 10 هزار میلیارد تومان برای کمک به اجرای طرح های عمرانی در گوشه و کنار کشور در نظر گرفته شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها