jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۷۶۰۷ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۴۷

کنعانی مقدم در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

انتخابات سال اینده رقابت بین اصولگرایان است

یک تحلیلگر احزاب درباره انتخابات سال اینده و ارایش اصولگرایی گفت: رقابت در انتخابات سال دیگر وجود دارد اما در مرحله نهایی اگر بخواهند آرا حداکثری را وارد عرصه انتخابات کنند و مشارکت حداکثری شکل بگیرد حتما باید جناح های مقابل اصولگرایی را وارد عرصه انتخابات کنند در غیر این صورت در رقابت درونی شاهد مشارکتی 30% ای خواهیم بود

 حسین کنعانی مقدم در گفت و گو با جام جم آنلاین ،درباره وضعیت اصولگرایان در انتخابات 1400 گفت: اصولگرایان با روندی که نشان می دهند خواهند توانست بخشی از مطالبات مردمی را پاسخ بدهند اما بعید است این طیف بتواند آرا خاکستری را جذب کند. چون گفتمان اصولگرایی آرا خاکستری را پس می زند. اصولگرایی امروز هم در حالتی از انسجام به سر می برد. اگر چه ممکن است بر سر اینکه چه کسی رییس جمهور آینده باشد رقابتی درونی داشته باشند اما اگر به نتیجه برسند همه پشت سر آنها می ایستند.
کنعانی مقدم در پاسخ به این پرسش، آیا می توان تصور کرد در انتخابات 1400 رقابت بین اصولگرایان خواهد بود؟ گفت: قطعا این رقابت وجود دارد اما در مرحله نهایی اگر بخواهند آرا حداکثری را وارد عرصه انتخابات کنند و مشارکت حداکثری شکل بگیرد حتما باید جناح های مقابل اصولگرایی را وارد عرصه انتخابات کنند در غیر این صورت در رقابت درونی شاهد مشارکتی 30% ای خواهیم بود. و تقریبا مشابه انتخابات مجلس در جریان خواهد بود. با آرایشی که جناح های سیاسی از هم اکنون به خود گرفته اند به نظر می رسد همین اتفاق رخ خواهد داد.
وی درباره وضعیت اصلاح طلبان در انتخابات سال اینده باتوجه به عملکرد دولت پاسخ داد: بعید به نظر می رسد کسانی که می خواهند رای بدهند با توجه به عملکرد دولت و شرایط اقتصادی کشور به سمت هواداران دولت متمایل شوند و به اعتدال و توسعه رای بدهند در این شرایط کارگزاران فاصله خود را بیشتر کرده اند و اصلاح طلبی نیز از دولت فاصله می گیرد و از آن انسجامی که در خصوص آقای روحانی داشتند امروز اثری نمی بینیم.
او ادامه داد: به نظر می رسد طیف اصلاح طلب اگر بخواهد برای انتخابات سال اینده اقدامی انجام دهد منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند. اگر انتخابات آمریکا بدون حضور ترامپ به نتیجه برسد طبیعتا اصلاح طلبان در انتخابت 1400 حضور پر شوری خواهند داشت. اما در صورت انتخاب ترامپ اصلاح طلبان سعی خواهند کرد خود را از معرکه بیرون بکشند. اصلاح طلبی نمی خواهد بعد از روحانی در معرض آزمایش جدیدی قرار بگیرد. خزانه خالی و مشکلات فراوان و احتمال انتخاب ترامپ در دور دوم موجب می شود آنها خود را در معرض پاسخگویی به مردم قرار ندهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر