jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۷۳۶۲ ۰۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۷

تعداد مبتلایان به کرونا از مرز 33 میلیون نفر عبور کرد و تعداد فوتی ها هم به عدد یک میلیون نفر نزدیک می شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، بر اساس اطلاعات موجود در سایت worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از عدد 33 میلیون و 58 هزار و 557 نفر گذشت. از این تعداد مبتلا، بیماری 7 میلیون و 648 هزار و 189 نفر فعال است؛ یعنی اینکه علائم کرونا را دارند و بیماری آنها به وضوح آغاز شده است. 99 درصد از کل این بیماران فعال یعنی دقیقا 7 میلیون و 582 هزار و 877 نفر حال خوبی دارند اما حال 1 درصد بقیه یعنی 65 هزار و 312 نفر وخیم است. 

تعداد فوتی ها هم تا این لحظه 998 هزار و 747 نفر ثبت شده است و این یعنی 4 درصد از کل مبتلایان.

24 میلیون و 411 هزار و 621 نفر از کل مبتلایان بهبود یافته اند که این شامل 96 درصد از کل مبتلایان می شود.

در شبانه روز تست کرونای تعداد 11 هزار و 490 تن مثبت اعلام شده و به شمار قبلی مبتلایان به کرونا اضافه شدند.

بیش از 462 تن دیگر در سراسر جهان در شبانه روز اخیر جان سپردند.

آمریکا با 7 میلیون و 287 هزار و 561 مورد بیشترین تعداد ابتلا را در جهان دارد. همین کشور با 209 هزار و 177 فوتی نیز بیشترین آمار مرگ و میر را در میان کشورهای جهان ثبت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش