jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۸۵۳ ۰۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۵۵

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۲۶ تن موادمخدر در کشور در بازه زمانی بیست و دوم تا بیست و هشتم شهریور ماه خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات این هفته ۲۶ هزار و ۹۲۸ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۶۱۴۰کیلوگرم) حدود ۶۷ درصد افزایش دارد.

وی افزود: ۲۰ هزار و ۸۱۲ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۷ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان، ۲۲۷۴ کیلوگرم هروئین، ۲۱۳۲ کیلوگرم حشیش، ۱۵۰۸ کیلوگرم گراس، ۸۰ کیلوگرم شیشه و ۱۲۲ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اظهار کرد: در هفته اخیر مجموعاً ۸۸۳۳ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۴۵۸ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۴۲۸۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. در میان دستگیرشدگان این هفته نیز ۸۷ نفر از اتباع بیگانه هستند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۸۶۷۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۲ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۳۰۴۹ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲۸۶۸ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۲۳۳۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۹۷۰ کیلوگرم، غرب تهران با ۱۴۷۸ کیلوگرم و فارس با ۱۰۱۴ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۱ درصد از کشفیات کشور است.

اصلانی اظهار کرد: طی این مدت ۴۱۹ دستگاه خودرو و ۱۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۷۴ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۲ درصد انتظامی بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر