jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۸۴۳ ۰۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۷

فصل سرما دیگر از راه رسیده و حالا علاوه بر کرونا باید مراقب بیماری های دیگری باشیم که گریبان ما را نگیرد.

به گزارش جام جم آنلاین ، شیوع بیماری های همه گیر در فصل سرما رایج تر است. اکنون با یک مثلث روبرو هستیم؛ کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی. به اندازه کافی درباره کرونا شنیده ایم. یک دنیا گرفتار این ویروس مرموز شده است و تا امروز بیش از 900 هزار نفر به دلیل این ویروس جان باخته اند.

این سه بیماری شبیه یکدیگر هستند. در واقع علائمی دارند که مشترک بین آنهاست. اما برای اینکه بیشتر متوجه علائم این بیماری ها شویم بهتر است نگاهی دقیق به علائم این بیماری و شدت و کم بودن آنها در هر یک بیندازیم:

 

تشخیص علائم کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی با یکدیگر (عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش