jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۵۶۹   ۳۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۵

مدیرکل امور بیمه شدگان تامین اجتماعی شرایط فراهم شدن امکان تکمیل سوابق پرداخت بیمه تامین اجتماعی را تشریح کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، مهدی شکوری درباره سبک جدید پرداخت حق بیمه به صورت کسری از ماه توضیح داد: برخی بیمه شدگان ما که به صورت پاره وقت درحال خدمت بودند دغدغه داشتند که کارفرماها به اندازه مدت اشتغال مبادرت به پرداخت نمی‌کنند لذا تلاش کردیم برای معلمان، منشی‌ها و افرادی که پاره وقت درحال کار هستند کارفرما متناسب با روزهای حضور ارسال لیست می‌کردند که این افراد در نهایت با خلأ سابقه رو به رو می‌شدند و این افراد در آینده برای بازنشستگی به مشکل برمی‌خوردند.

بخوانید : مشاهده سوابق بیمه با موبایل

وی ادامه داد: یعنی فردی که سی سال خدمت کرده با فرض اینکه کارفرما 15 روز بیمه پردازی کرده باید 60 سال بیمه پرداخت کند تا بازنشست شود که این موضوع شدنی نیست، سازمان تامین اجتماعی بستر لازم را برای تکمیل و خرید سابقه فراهم کرده است.

شکوری با بیان اینکه این موضوع نیاز روز است توضیح داد: مشمولین افرادی هستند که به صورت پاروه وقت در حال خدمت هستند، حداکثر سن باید 50 سال باشد و اگر سابقه‌ای از قبل دارد، سابقه به مازاد سنی اضافه می‌شود و بابت مدتی که خلأ سابقه دارند می‌توانند تقاضا را ارسال کنند و اگر درماهی کارکرد صفر است تکمیل سوابق منتفی است.

وی افزود: هدف این طرح تکمیل سوابق و کارکردها است و مطابق شرایط عقد قرارداد صورت می‌گیرد و این موضوع عطف به ما سبق نمی‌شود و افرادی که از این پس درخواست دارند می‌توانند درخواست را ارسال کنند. نرخ حق بیمه 27 درصد است و چون ماهیت بیمه اختیار است نرخ حق بیمه 27 درصد تعیین شده و دستمزد با نرخ همان سال کاری حساب می‌شود.

شکوری افزود: این طرح اجرایی شده و حدود 1400 نفر ثبت نام کرده‌اند و این طرح گسترش می یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها