jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۵۴۸ ۳۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۷

نیروهای امنیتی عراق موفق به دستگیری یکی از فرماندهان خطرناک داعش در شهر بغداد شدند که برای اجرای یک عملیات تروریستی در شهر کربلا، در حال برنامه‌ریزی بود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نهاد اطلاع‌رسانی الاعلام الامنی، وابسته به وزارت دفاع عراق از دستگیری یکی از فرماندهان داعش در شهر بغداد خبر داد.

در بیانیه صادره آمده است که است که سازمان امنیت ملی عراق روز شنبه (دیروز) عملیات منحصر بفردی را در یکی از محله‌های بغداد انجام داد. این عملیات پس از آن صورت گرفت که منابع اطلاعاتی از حضور یکی از فرماندهان داعش در یکی از محله‌های بغداد خبر دادند و نیروهای امنیتی عراقی نیز با کمین گرفتن در ساختمان‌های اطراف مخفیگاه وی، او را دستگیر کردند.

این عضو برجسته داعش که در میان تروریست‌ها، منصب «ولایت عراق-بخش جنوبی» را بر عهده داشت، در روزهای گذشته خود از استان‌های شمالی به بغداد رسانده بود تا آماده انجام عملیات تروریستی در خلال برگزاری زیارت اربعین امام حسین (ع) در شهر کربلا شود.

این فرمانده داعش که نامی از وی برده نشده، اعتراف کرده است که فرمانده تروریست‌ها علیه نیروهای عراقی در خلال عملیات آزادسازی کرکوک را بر عهده داشت.

همزمان سازمان اطلاعات عراق از دستگیری یکی از تک‌ تیراندازان برجسته داعش در استان کرکوک با همکاری سازمان امنیت کردستان عراق (آسایش) خبر داد.

با وجود اینکه دولت عراق به طور رسمی از عدم پذیرش زوار غیر عراقی در خلال زیارت اربعین امام حسین (ع) خبر داده است، اما پیش‌بینی می‌شود میلیون‌ها نفر از مردم عراق در این مراسم شرکت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر