jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۴۷۱   ۲۹ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۰

در دو ماه گذشته ابتلا به کرونا در اغلب بخش‌های اروپا به طور ثابت در حال افزایش بوده و بیش از نیمی از کشورهای اروپایی در دو هفته گذشته افزایش 10 درصدی را شاهد بوده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، برخی کشورهای اروپایی در شهرهای بزرگ خود محدودیت‌های جدید مرتبط با کرونا اعمال کرده‌اند.

اسپانیا، یونان، دانمارک و فرانسه تدابیر بیشتر در کانون‌های ویروس اتخاذ کرده اما در کشوری مثل ایتالیا مقامات درباره افزایش میانگین سنی بیماران کرونایی و خطر افزایش پذیرش بیمارستانی و مرگ بیشتر هشدار داده‌اند.

در دو ماه گذشته ابتلا در اغلب بخش‌های اروپا به طور ثابت در حال افزایش بوده و بیش از نیمی از کشورهای اروپایی در دو هفته گذشته افزایش ۱۰ درصدی را شاهد بوده‌اند.

روز جمعه به ساکنان مادرید اعلام شد که برای خروج از محله خود باید دلیل ارائه کنند و پارک‌ها بسته می‌شوند و مغازه‌ها و غذاخوری‌ها با نصف ظرفیت فعالیت خواهند کرد.

افزایش موارد ابتلا در پایتخت اسپانیا در حالی بوده که پیش از آن محدودیت‌هایی مانند ممنوعیت تجمع و تعامل بیش از ۱۰ نفر برقرار بود.

اسپانیا بالاترین شمار ابتلای جدید به کروناویروس در اروپا را دارد و نرخ ابتلا در مادرید بیش از دو برابر میانگین ملی است.

این کشور ۲۳۹ مرگ ناشی از کرونا را در روز پنجشنبه ثبت کرد که بالاترین میزان تلفات روزانه از زمانی است که موارد ابتلا در آن از اول ژوئیه دوباره اوج گرفت.

در فرانسه هم که شیوع بیماری در آن افزایش یافته، محدودیت‌های بیشتر در شهر جنوبی نیس اعمال و تجمع بیش از ۱۰ نفر در مکان‌های عمومی ممنوع شده است. روز جمعه فرانسه بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ مورد جدید ابتلا را ثبت کرد که از آغاز همه‌گیری بالاترین میزان بوده است.

یونان هم محدودیت‌های سختگیرانه‌تری را در آتن اعمال کرده و در عین حال بر تعداد آزمایشات تشخیصی افزوده و در حال ایجاد هتل‌های قرنطینه است. از ۲۱ سپتامبر تا ۴ اکتبر تجمع بیش از ۹ نفر در پایتخت یونان ممنوع خواهد شد.

روز جمعه در این کشور ۳۳۹ مورد جدید ابتلا گزارش شد. در مجموع از ابتدای همه‌گیری کرونا در یونان ۱۳ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و ۳۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

دانمارک هم بعد از این که روز جمعه ۴۵۴ مورد ابتلا را ثبت کرد، تعداد مجاز تجمع افراد را از ۱۰۰ به ۵۰ کاهش داد و دستور داد کافه‌ها و رستوران‌ها زودتر تعطیل شوند.

ایسلند هم دستور داده مراکز تفریحی در پایتخت این کشور از ۱۸ سپتامبر (روز گذشته) به مدت ۴ روز تعطیل شوند.

ایتالیا که زمانی کانون ویروس در اروپا بود، شاهد افزایش شدید ابتلا که در برخی کشورهای همسایه آن دیده شده، نبوده؛ اما مسئولان بهداشتی هشدار داده‌اند افراد جوان‌تر در حال مبتلا کردن اعضای مسن خانواده هستند. میانگین سن ابتلا در این کشور هفته گذشته ۴۱ بود که در ماه اوت زیر ۳۰ سال بوده است.

سازمان جهانی بهداشت به تازگی اعلام کرد در حال حاضر تعداد موارد ابتلا به کرونا در اروپا نسبت به موارد ابتلا در ماه مارس بیشتر است. مدیر منطقه اروپای این سازمان گفت شمار ابتلای ماه سپتامبر باید زنگ بیداری تلقی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها