Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۱۶۱ ۲۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۰

متخصصان هشدار داده اند که تولید واکسن کرونا برای ایمن سازی کل جمعیت جهان ممکن است چهار سال دیگر طول بکشد.

به گزارش جام جم آنلاین ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان واکسن در جهان یعنی موسسه سروم هند  ادعا کرد که شرکت ها قادر به تولید سریع نیستند تا بتوانند برای هفت میلیارد و 800 میلیون نفر از جمعیت کره زمین تا قبل از 2024 واکسن کافی کرونا تولید کنند.

ده ها شرکت و تیم علمی در سراسر جهان از طریق تحقیق و توسعه سعی در ایجاد واکسنی را دارند که بتواند به همه گیری پایان دهد. از ابتدای شیوع کرونا در ماه دسامبر گذشته تقریباً یک میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

معتبرترین واکسنی که مورد تایید سازمان جهانی بهداشت هم قرار دارد واکسن تولید شده از سوی دانشگاه آکسفورد است اما دانشمندان برجسته در سراسر جهان می گویند امکان تولید دوزهای میلیاردی این واکسن برای کل جمعیت جهان در کوتاه مدت امکان ندارد.

آدار پونوالا ، مدیر عامل موسسه سروم هند به فاینشنال تایمز گفت که شرکت ها زیرساخت های لازم برای تولید میلیاردها دوز مورد نیاز قبل از سال 2024 را ندارند.

سیاستمداران و محققان در سراسر جهان امید خود را به یک واکسن موفق به عنوان راهی برای خروج از بیماری همه گیر بسته اند.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش