jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۷۰۹   ۲۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۱

اوراکل بریج Bridge (توکن BRG)، اولین اوراکل عمومی شبکه ترون و سرکرده انقلابی در حوزه قراردادهای هوشمند خواهد بود.

قراردادهای هوشمند، برنامه‌هایی با مفاد و شرایطی مبنی بر غیرقابل دستکاری شدن هستند که در شبکه‌های بلاکچین پیاده سازی و اجرا می‌شوند؛ این بدان معناست که پس از استقرار قراردادهای هوشمند بر روی بلاکچین، هیچکس قادر به دستکاری کدها و عملکردهای آن نخواهد بود. بنابراین، برخلاف قراردادهای سنتی کاغذی و دیجیتالی که در مؤسسات و بسترهای متمرکز نوشته و برنامه‌ریزی شده و همچنین در معرض تغییر، فسخ و حذف توسط یکی از طرفین توافق و یا شخص ثالث قرار دارند، قراردادهای هوشمند طرفین را به توافق رسانده و بدون تکیه و اعتماد بر هیچ یک از طرفین، اعتمادی بدیع و قدرتمند را میان آنان ایجاد می‌کنند. این ویژگی، قراردادهای هوشمند را به ابزاری برتر جهت تحقق و اجرای توافق‌نامه‌های دیجیتالی تبدیل کرده است.

با این تفاسیر، هدف اصلی قراردادهای هوشمند در تجارت جهانی، ایجاد زیرساختی برای راه‌اندازی نرم افزارهای غیرمتمرکز dapps و سازمان های غیرمتمرکز خودگردان DAOs به منظور تغییر شیوه اتوماسیون مشاغل بر بستر تکنولوژی بلاکچین می باشد.

با این حال، مشکلی نیز در این امر وجود دارد؛ بلاکچین و قراردادهای هوشمند برای دیجیتالی کردن توافق‌نامه‌ها در دنیای واقعی، به دسترسی به داده‌های دنیای واقعی نیاز دارند، اما با توجه به پروتکل‌های اجماع شبکه های زنجیره بلوکی،قراردادهای هوشمند نمی‌توانند به داده‌های خارجی دسترسی داشته باشند.

بنابراین، توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند همواره با مسئله «اتصال» روبرو بوده‌اند. با وجود این مسئله، اکثر قراردادهای هوشمند عملا قادر به فعالیت نخواهند بود. بدون وجود این اتصال، قراردادهای هوشمند و بلاکچین‌ها به ترتیب، تنها ابزار و بستری برای توکنیزه کردن فعالیت های یک سازمان قابل استفاده هستند و برای استفاده به عنوان یک اکوسیستم برنامه‌نویسی، از انعطاف‌پذیری کافی برخوردار نخواهند بود.

اولین فناوری اوراکل عمومی در شبکه ترون (توکن BRG)

این مشکل تنها با استفاده از سیستم‌های اوراکل قابل حل است

اوراکل نوعی فناوری است که از طریق آن امکان تزریق داده‌های دنیای واقعی به قراردادهای هوشمند توسط افراد ممکن می‌گردد. با استفاده از فناوری اوراکل، قراردادهای هوشمند می‌توانند در صورت لزوم برنامه‌ریزی شده و به عنوان تشکیلاتی غیرمتمرکز و خودکار فعالیت کنند.

اولین فناوری اوراکل عمومی در شبکه ترون (توکن BRG)

Bridge

Bridge (بریج)، اولین سیستم اوراکل عمومی در شبکه ترون (TRON) است که به منظور ایجاد امکان دسترسی قراردادهای هوشمند به داده‌های خارجی توسعه یافته است. در صورتی که جایگزینی قراردادهای دستی و دیجیتالی سنتی مورد نظر باشد، آگاه‌سازی قراردادهای هوشمند از داده های دنیای واقعی و ایجاد امکان دسترسی آن‌ها به منابع خارج از زنجیره، جنبه‌ای حیاتی و بسیار مهم پیدا می‌کند.

خدمات سیستم اوراکل عمومی Bridge با BRG Token در تصویر ذیل مشاهده می‌شود.

 

اولین فناوری اوراکل عمومی در شبکه ترون (توکن BRG)

اوراکل عمومی Bridge (توکن بریج) و نقش اساسی آن در شبکه TRON

پیش از این، سیستم‌های اوراکل عمدتاً به شرکت‌های بزرگ محدود می‌شدند، زیرا شرکت‌های کوچک به‌ندرت می‌توانستند منابع، زمان و بودجه موردنیاز جهت تهیه یک اوراکل اختصاصی را تامین کنند. سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ بنا به دلایل مختلفی، شروع یک دوره جدید برای شبکه ترون بوده است.

اگرچه ترون از زمان آغاز به‌کار خود عملکرد بسیار خوبی داشته است، اما این شبکه از ناتوانی برای جذب گسترده‌ی کسب و کارهای کوچک، با توجه به عدم وجود یک سیستم اوراکل عمومی رنج می‌برد. شرکت‌های کوچک در سراسر دنیا، امروزه سهم بزرگی از بخش تجارت جهانی را تشکیل می‌دهند و حتی گاهاً نسبت به سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ، از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. بنابراین، برای پلتفرمی همچون ترون، بسیار مهم است که میزان مشارکت و پشتیبانی خود را بهبود بخشیده و از رقبا پیشی بگیرد. 

قراردادهای هوشمند، یک مسئله مهم در بلاکچین ترون محسوب می‌شوند. این برنامه‌ها به منظور خودکار کردن فعالیت‌های یک سازمان و تغییر کسب و کارها، از طریق ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز و  سازمان‌های غیرمتمرکز خودگردان مورد استفاده قرار می گیرند، اما برای انجام این کار، قراردادهای هوشمند نیازمند دسترسی به داده‌های دنیای واقعی هستند، که با توجه به پروتکل اجماع حاکم بر بلاگچین، این مورد امکان‌پذیر نمی‌باشد. بدون این اتصال، کاربرد بلاکچین‌ها و قراردادهای هوشمند، تنها به پلتفرم‌ها و ابزارهایی، صرفاً جهت توکنیزه کردن دارایی یک سازمان، محدود می‌شوند و نمی‌توانند به عنوان یک اکوسیستم برنامه‌نویسی مورد استفاده قرار گیرند.

این نقطه، جایی است که یک سیستم اوراکل عمومی جدید به نام Bridge (به‌معنای پل)، برای نجات شبکه ترون، خلق می‌شود. این اوراکل عمومی جدید، ترون را قادر می‌سازد تا یک زیرساخت مناسب فراهم کند، تا حتی تجارت‌های کوچک و محلی که به تنهایی قادر به توسعه‌ی اوراکل اختصاصی خود نیستند از این فناوری بهره مند شوند و با پیاده سازی کسب و کار خود بر بستر بلاکچین، کسب و کار خود را بهبود بخشند. این امر باعث جذب تعداد بیشتری از کسب ‌و کار‌های کوچک خواهد شد، که در نهایت منجر به گسترش چشمگیر کل شبکه ترون می‌شود. اوراکل Bridge (اوراکل بریج) اولین اوراکل عمومی بر روی شبکه ترون می باشد که برای ایجاد قابلیت دسترسی به داده‌های خارجی برای قراردادهای هوشمند توسعه دهندگان، ایجاد شده است. قابلیت‌های اصلی اوراکل عمومی Bridge (عبارتند از:

  • دسترسی به داده‌های خارجی از طریق اشکال مختلف APIها و ابزارهای تجزیه، مثل XML، JSON و  HTML
  • امکان افزودن منابع داده‌ متنوع و متعدد، نظیر داده‌های تصادفی، BTFS و …
  • ارائه اثبات بر اصالت و عدم دستکاری داده‌ها به روش های مختلف
  • امکان توسعه یک سیستم اوراکل غیرمتمرکز، بر روی زیرساخت فعلی
  • امکان ذخیره و انتقال داده‌ها از طریق ایجاد اوراکل های اختصاصی برای شرکت‌های خاص، جهت تسهیل فروش داده‌های خام.
  • و با دو روش پرداختی مختلف، از طریق توکن‌های TRX و همچنین BRG با تخفیف ویژه، سازگار است. (Bridge Token)

 

اطلاعات بیشتر: Bridge.link

 

منبع : روابط عمومی کریپتولند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها