jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۴۷۷   ۱۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۹

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین:

زیر ساختهای لازم برای بازگشایی مدارس وجود ندارد / دولت تجدید نظر کند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:چه بخواهیم چه نخواهیم باید اعلام کنیم زیر ساختهای لازم برای بازگشایی مدارس بصورت حقیقی وجود ندارد.

علی بابایی نماینده مردم ساری در گفتگو با جام جم آنلاین افزود:از وزیرآموزش وپرورش می خواهیم که در مورد بازگشایی مدارس تجدید نظر کند و تا زمانی که زیر ساخت های بهداشتی  لازم فراهم نشده از حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس جلوگیری شود.
 
عضو هیات رئیسه کمیسون اجتماعی مجلس یازدهم گفت:در حال حاضر خانواده ها بخصوص دهک های پایین جامعه آمادگی لازم برای بازگشایی مدارس را ندارند و نباید به خانواده های تحمیل کنیم که با اضطراب فرزندشان را به مدرسه بفرستند تا درس یاد بگیرد.
 
وی با تاکید بر اینکه بازگشایی مدارس با عجله صورت گرفت گفت:بنظر می رسد با این شیوه بازگشایی، شاهد موج سوم کرونا در خانواده ها خواهیم بود چون کودکان کم سن به گفته پزشکان متخصص ناقلان خاموشی هستند که می توانند ویروس را به خانواده ها منتقل کنند.
 
بابایی با بیان اینکه مجلس به شدت به دنبال بررسی مسئله است و نمایندگان در صحن علنی به وزیر تذکرات لازم را ارائه داده اند افزود:‌کمیسیون های تخصصی مجلس در تلاش هستند تا با جلسه با مسئولین آموزش و پرورش و بهداشت و درمان سیاست های اتخاذ شده را بررسی کنند.
 
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:سلامت فرزندان و خانواده ها برای مجلس در اولویت قرار دارد، بیماری کرونا  برسیستم بهداشتی کشور و کادر درمان فشار زیادی وارد کرده و یک موج دیگر در سطح کشور می تواند این خستگی را دو چندان کرده و خدای ناکرده منجر به مختل شده خدمات درمانی درسطح کشورشود .
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها