jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۴۷۵   ۱۷ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۷

بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایانی که موهایشان را رنگ می‌کنند، از تغییر رنگ موها بعد از گذشت زمان ناراحت هستند و احساس می‌کنند وقت و هزینه‌ای را که به این کار اختصاص داده‌اند، هدر رفته است. برای اینکه بتوانید برای مدت زمانی طولانی از رنگ موهایتان به همان شکل زیبای اولیه لذت ببرید، 10 قانون بسیار مهم وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها پرداخته‎‌ایم.

بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایانی که موهایشان را رنگ می‌کنند، از تغییر رنگ موها بعد از گذشت زمان ناراحت هستند و احساس می‌کنند وقت و هزینه‌ای را که به این کار اختصاص داده‌اند، هدر رفته است. برای اینکه بتوانید برای مدت زمانی طولانی از رنگ موهایتان به همان شکل زیبای اولیه لذت ببرید، 10 قانون بسیار مهم وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها پرداخته‎‌ایم.
 
1. نکات قبل از رنگ کردن موها را رعایت کنید
 
قبل از رنگ کردن موها به نکات زیر دقت کنید:
 
·  معمولا توصیه می‌شود چند روز قبل از روز رنگ کردن موها، از شستن‌شان خودداری کنید و اجازه دهید موهایتان کمی چرب شوند. این کار کمک می‌کند موقع رنگ کردن یا دکلره کردن آسیب کمتری به موها وارد شود. البته این مسئله به صورت علمی ثابت نشده است؛ اما تجربه آرایشگران نشان داده که روش خوبی است و می‌توان از آن استفاده کرد.
 
·  همیشه به موهایتان برسید و آن‌ها را تقویت کنید تا وقتی رنگ می‌شوند، دچار خشکی بیش از حد نشوند. برای این کار می‌توانید از چند وقت قبل از وقت آرایشگاه یا روزی که برای رنگ کردن موها در منزل در نظر گرفته‌اید، از روغن‌های تقویتی مثل روغن نارگیل استفاده و رطوبت لازم برای حفظ سلامت موها را فراهم کنید.
 
2. مواد اولیه مرغوب بخرید
 
درست است که ممکن است قیمت اکسیدان و رنگ موی با کیفیت کمی بیشتر از گزینه‌های معمولی باشد؛ اما ارزشش را دارد که در لیست خرید شما قرار بگیرد. اگر قرار است چندین ساعت زیر دست آرایشگر بنشینید و وقت بگذارید، بهتر است نتیجه این کار مدت زیادی دوام داشته باشد و تغییر نکند. به همین دلیل استفاده از اکسیدان باکیفیت از بهترین برندها برای رنگ مو و همچنین پودر دکلره و رنگ مو مرغوب اهمیت زیادی دارد. معمولا کم ضررترین این گزینه‌ها موادی هستند که پایه گیاهی دارند.
 
3. کار را به دست کاردان بسپارید
 
استفاده از رنگ مو در خانه، در شرایطی نتیجه مثبت به دنبال دارد که همیشه از یک رنگ مو استفاده کنید و نخواهید تغییری در ظاهرش ایجاد کنید؛ اما اگر می‌خواهید رنگ موی‌تان را عوض کنید؛ اولا برای به دست آوردن بهترین نتیجه و ثانیا برای اینکه با چند بار شسته شدن، دچار تغییر رنگ مو نشوید، این کار را در خانه انجام ندهید. در عوض از متخصصان رنگ‌کار کمک بگیرید که به صورت تخصصی درباره بافت موها مطالعه کرده‌اند و اصول حرفه‌ای ترکیب رنگ را می‌دانند.
 
4. سشوار کشیدن را به این تعداد محدود کنید
 
درست است که سشوار کشیدن ظاهری شیک و منظم به موهای شما می‌دهد؛ اما باید بدانید که استفاده از وسایل حرارتی مثل سشوار، اتوی مو و سایر وسایل حالت دهنده می‌تواند باعث آسیب دیدن رنگ موهای شما شود و به مرور منجر به کم رنگ شدن و تغییر رنگ آن‌ها شود. به همین دلیل سعی کنید استفاده از این وسایل را به هفته‌ای یک بار محدود کنید و همان یک بار را هم علاوه بر اسپری‌های محافظتی از روش صحیح سشوار زدن که در این مطلب آورده شده است کمک بگیرید.. این اسپری‌ها از موهای شما در برابر گرمای شدید وسایل حرارتی مراقبت کرده و رطوبت لازم را برایشان فراهم می‌کند. همین مسئله هم به حفظ بهتر رنگ مو کمک خواهد کرد.
 
5. موهایتان را زیاد نشویید
 
مراقبت از موهای رنگ شده و 10 نکته برای طولانی شدن عمر رنگ مو
 
اولین کاری که بعد از رنگ کردن موها باید انجام دهید این است که طی 24 تا 48 ساعت بعد از شستن‌شان خودداری کنید. آرایشگران معتقدند این کار به فیکس شدن رنگ مو کمک می‌کند؛ اما قانون نشستن موها به همین جا ختم نمی‌شود. برای اینکه بتوانید مدت طولانی‌تری رنگ موهایتان را به شکل اولیه نگه دارید، نباید موهایتان را زیاد بشویید. زیاد شستن موها منجر به کدر شدن و از دست رفتن رنگ می‌شود؛ بنابراین اگر بدون اینکه موهایتان کثیف شده باشد، صرفا طبق عادت هر شب یا هر صبح دوش می‌گیرید، دیگر این کار را انجام ندهید. این کار علاوه بر اینکه به موها آسیب می‌رساند، منجر به خشکی پوست هم خواهد شد.
 
6.  موها را با آب داغ نشویید
 
یک دوش آب گرم بعد از یک روز خسته کننده ایده بسیار خوبی به نظر می‌رسد؛ البته تا قبل از اینکه موهایتان را رنگ کنید. واقعیت این است که آب داغ هم مثل وسایل حرارتی تاثیر خوبی روی رنگ موهای شما نخواهد داشت و باعث می‌شود رنگ مو سریع‌تر از بین برود. به همین دلیل بهتر است موقع دوش گرفتن از آب ولرم استفاده کنید.
 
7. حتما از شامپوی مخصوص استفاده کنید
 
ممکن است به استفاده از یک نوع شامپو عادت داشته باشید؛ اما زمانی که موهایتان را رنگ کردید، روتین مراقبت از موهای شما هم عوض خواهد شد و از این به بعد باید از شامپوهای مرغوبی استفاده کنید که مخصوص رنگ مو هستند؛ این شامپوها زنانه و مردانه ندارند و آن دسته از آقایان که موهایشان را رنگ می‌کنند هم باید برای حفظ بهتر رنگ مو سراغ این شامپوها بروند؛ در غیر این صورت بهتر است به خرید و استفاده از اسپری موقت رنگ مو بسنده کنید؛ چون موی رنگ شده و حتی رنگ ابرو نیاز به مراقبت خاص خودش را دارد.
 
8. ماسک مو و نرم کننده را فراموش نکنید
 
مراقبت از موهای رنگ شده و 10 نکته برای طولانی شدن عمر رنگ مو
 
موهای رنگ و دکلره شده معمولا راحتتر خشک و شکننده می‌شوند و رطوبت‌شان را از دست می‌دهند. به همین دلیل هم استفاده از نرم کننده و ماسک مو در حمام و استفاده از کرم مو یا ماسک مخصوص بعد از حمام توصیه می‌شود. معمولا نرم کننده‌های مخصوص موهای آسیب دیده از دکلره و رنگ بسیار قوی هستند. توصیه می‌شود بعد از هر بار شستن موها از نرم کننده استفاده کنید و هفته‌ای یک یا دو بار بسته به نیاز موهایتان سراغ ماسک مو بروید. اگر موهایتان وز می‌شوند می‌توانید بعد از حمام از کرم مو کمک بگیرد.
 
نکته مهم این است که دقت داشته باشید نرم کننده، کرم مو و ماسک مو نباید با ریشه موها تماس داشته باشند؛ البته بعضی‌ها این کار را انجام می‌دهند؛ اما معمولا به این کار توصیه نمی‌شود.
 
9. در معرض آفتاب قرار نگیرید
 
قرار گرفتن در معرض نور خورشید منجر به تغییر رنگ موهای شما، از دست دادن رطوبت و در نتیجه خشکی و شکنندگی‌شان خواهد شد؛ به همین دلیل لازم است که از موهای رنگ شده و حتی موهای بدون رنگ در برابر نور خورشید محافظت کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از یک چتر، کلاه یا روسری انجام دهید.
 
10. موها را نوک گیری کنید
 
اگر بتوانید هر از گاهی چندین سانتی متر از پایین موهایتان را کوتاه کنید، مانع از ایجاد موخوره خواهید شد و اگر هم موخوره‌ای ایجاد شده باشد، قبل از اینکه بالاتر برود، قیچی می‌شود و ظاهری سلامت به موهایتان خواهد داد. درست است که این روش برای تثبیت رنگ مو کارکردی ندارد؛ ولی از آنجایی که موهای رنگ شده، خشک می‌شوند و بیشتر مستعد موخوره هستند، این روش به حفظ سلامت موهای رنگ شده کمک زیادی خواهد کرد.
 
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها