jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۳۱۴   ۱۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۹

تعمیر آبسردکن یکی از مهمترین و تخصصی ترین شاخه ها در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی است. زیرا این دستگاه دارای مکانیسم عملکردی مشابه با یخچال است و به این ترتیب هرگونه دستکاری توسط افراد غیرحرفه ای و آماتور ممکن است منجر به آسیب دیدن و از کار افتادن آن شود.

امروزه دستگاه آبسردکن تبدیل به یکی از لوازم پر مصرف در امکان عمومی و حتی منازل شده است. ادارات، سالن های ورزشی، شرکت ها، بانک ها، کلینیک های پزشکی و سایر اماکن عمومی از جمله رایج ترین مکان هایی هستند که از این دستگاه استفاده می کنند.

از آن طرف نیز در زمینه گزارش خرابی و درخواست تعمیر آبسردکن نیز این مراکز حرف اول را می زنند. به خصوص با فرا رسیدن گرمای تابستان که هیچ چیز دلچسب تر از نوشیدن آب خنک نیست.

به هر حال در نتیجه استفاده طولانی مدت و استهلاک بوجود آمده پس از مدتی ممکن است که دستگاه آبسردکن شما دچار مشکل و خرابی شده و به خدمات تعمیراتی و سرویس دهی نیاز داشته باشد. در این حالت توصیه میکنیم تا صرفا از تعمیرکاران و استادکاران مجرب و حرفه ای کمک بگیرید و قبل از هر اقدامی این مطلب را تا انتها بخوانید.


معرفی انواع آبسردکن موجود در بازار ایران

انواع آبسردکن و تعمیر و رفع مشکلات رایج در آبسردکن ها

انواع مدل های آبسردکن که از گذشته تاکنون طراحی شده اند و در بازار موجود می باشند به شرح زیر است:

آبسردکن‌های بدون مخزن

این مدل دستگاه که آبسردکن آنی نیز نامیده می شوند فاقد مخزن برای نگهداری آب است و سیستم خنک کننده آن مشابه یک پمپ حرارتی و یا چرخه تبرید یخچال است.

آبسردکن‌های مخرن دار

این مدل مجهز به شناور است و مستقیما به آب لوله کشی متصل می شود. پر شدن مخزن توسط شیر انجام می شود. یک نکته مهم در مورد این نوع دستگاه آن است که چون پمپ حرارتی آن به شکل لوله مسی جوش خورده دور یک مخزن فلزی است، تعمیر آن اندکی دشوار و پیچیده است.

آبسردکن‌های دو منظوره

چون هر دو نوع آب گرم و آب سرد را تولید می کنند تعمیر آنها نسبت به سایر مدل ها سخت تر است. البته آبسردکن دو منظوره خود به انواع زیر تقسیم می شود:

آبسردکن رومیزی معمولی دیجیتالی
آبسردکن ایستاده یخچال دار معمولی دیجیتالی
آبسردکن ایستاده معمولی و دیجیتالی
آبسردکن ایستاده آب شهری


هنگام خرید آبسردکن به این موارد توجه کنید تا کمتر نیاز به تعمیر آبسردکن پیدا کنید.

انواع آبسردکن و تعمیر و رفع مشکلات رایج در آبسردکن ها

مدل ها و برندهای مختلفی از دستگاه آبسردکن در بازار وجود دارد که بهتر است تا متناسب با نوع نیازتان انتخاب و خریداری نمایید. برای مثال اگر محیط شما پر رفت و آمد است از آبسرد کنی استفاده کنید که ظرفیت و حجم آماده سازی آب توسط آن جوابگوی نیاز شما باشد. عدم سازگاری میان این دو ممکن است به مرور زمان باعث افزایش سرعت استهلاک و خراب شدن آبسردکن شود. همچنین توجه به نکات زیر خالی از فایده نیست:

تناسب مقدار آب مصرفی با تعداد جمعیت حاضر در محیط
دقت به کیفیت قطعات بکار رفته و به خصوص پدال های خروجی آب
وجود خدمات پس از فروش برای تعمیر آبسردکن
انتخاب آبسردکن مخزن دار و یا با قابلیت اتصال به آب شهری بر اساس کیفیت آب منطقه خود و یا امکان قرار دهی در مجاورت شیر آب (مدل های متصل به آب شهری دارای فیلتر تصفیه آب هستند).


شناخت مکانیسم عملکرد دستگاه آبسردکن و اجزای آن اولین قدم برای تعمیر اصولی و حرفه ای این دستگاه است. مهمترین اجزای تشکیل دهنده دستگاه آبسردکن و وظایف آنها به شرح زیر است:

کمپرسور برای فشرده سازی گاز مبرد
لوله‌های پلیمری برای خنک نگه داشتن آب
کندانسور برای انتقال حرارت با محیط
فیلتر تصفیه برای پاکسازی آب
مخزن داخلی آبسردکن و بدنه آن که برای دوام بیشتر و جلوگیری از ایجاد رسوب از آلیاژ استیل باکیفیت ساخته می شوند.


مشکلات رایج که به تعمیر آبسردکن منجر میشوند:

انواع آبسردکن و تعمیر و رفع مشکلات رایج در آبسردکن ها

نشتی آب از آبسردکن که به دلایل زیر اتفاق می افتد:

شل شدن و باز شدن پیچ‌ها و درز لوله‌ها
بالا رفتن فشار آب به دلیل گرمای دستگاه و یا گرفتگی لوله ها
شل بودن اتصالات مسیر آب ورودی به آبسردکن
افزایش فشار آب ناشی از گرفتگی لوله‌ ها

تنظیم نبودن فشار آب آبسردکن به دلیل:

افزایش ناگهانی درجه حرارت و در نتیجه فشار آب
رسوب گرفتن و تنگ شدن مجاری آب و در نتیجه افت فشار آب

مسدود شدن فیلترهای تصفیه آب به دلیل:

رسوب گرفتن و اشباع شدن فیلترهای تصفیه که برای جلوگیری از ان باید هر ۶ تا ۱۲ ماه یکبار آنها را عوض کرد. عدم تعویض منجر به خرابی شیرها و اجزای داخلی آبسردکن می شود.

اختلال در تولید آب سرد به دلیل

قطع شدن سیم برق
نیم سوز شدن فیوز و یا سوختن کامل آن

خارج نشدن آب از شیر

علل بسیاری برای این مشکل وجود دارد که جهت عیب یابی دقیق ابتدا سطح آب مخزن بررسی می شود تا خالی نشده باشد. سپس شیر دستگاه چک می شود که در صورت نیاز رسوب زدایی یا تعویض شود.

خوش طعم نبودن آب

علت این مسئله آلودگی میکروبی و رسوب گرفتن مخزن است. بهتر است تا داخل مخزن با آب داغ لوله کشی کاملا شست و شو داده شود. پس از خشک شدن کامل آن را جایگذاری کنید. برای تمیز کردن رسوبات از حوله کاغذی استفاده کنید. این کار را قبل از نصب مخزن روی آبسردکن انجام دهید.


نکات مراقبت از آبسردکن

برای افزایش طول عمر دستگاه آبسردکن و پیشگیری از نیاز به تعمیر بهتر است تا به نکات زیر توجه داشته باشید:

پیش از جدا کردن محفظه ابتدا دوشاخه آبسردکن را از برق بکشید.
آبسرد کن را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید.
دستگاه را در مکان های نورگیر یا در محل های خیلی سرد نظیر زیر باد کولر قرار ندهید.
هر ۶ هفته یکبار و یا پس از خالی شدن مخزن آن را تمیز نمایید.
بهتر است تا هرچند وقت یکبار فیلتر آبسرد توسط استادکار ماهر عوض شود.
مخزن را زمانی عوض کنید که حتماً همه آب از مخزن خالی شده باشد و آبسرد کن از برق کشیده شده باشد.
برای ایمنی بهتر است تا آبسرد کن در فاصله ی کوتاهی از سیم متصل به پریز قرار بگیرد.
بطور مداوم گرد و غبار نشسته بر روی لوله‌های کندانسور آبسردکن تمیز شود تا در انتقال حرارت مشکلی پیش نیاد.


هزینه تعمیر آبسردکن

هزینه تعمیر آبسردکن توسط کارشناسان با تجربه و فنی کار قیمت گذاری می‌شود. متناسب با شدت مشکل دستگاه و نیاز به تعویض قطعات هزینه های تعمیر متفاوت خواهد بود.

آریا بهکار ارائه دهنده خدمات تعمیر آبسردکن در تهران با ملاحظه شرایط اقتصادی حال حاضر و با هدف رضایت مندی مشتریان، هزینه های تعمیراتی را نسبت به دیگر مراکز پایین تر در نظر گرفته است که این مسئله را می توانید از طریق تماس با مشاوران ما و اطلاع از خدمات پشتیبانی متوجه شوید که تا چه اندازه منطقی و به صرفه است.

انواع آبسردکن و تعمیر و رفع مشکلات رایج در آبسردکن ها

روال درخواست خدمات تعمیراتی بدین صورت است که ایراد دستگاه خود را به کارشناسان ما شرح می دهید. سپس مشکل دستگاه مثلا تحت عنوان نشتی آب از آبسردکن یا خراب شدن فیلتر ثبت شده و متعاقبا هزینه تعمیر به شما اعلام می شود.


خدمات تخصصی آریابهکار برای تعمیر آبسردکن

انواع آبسردکن و تعمیر و رفع مشکلات رایج در آبسردکن ها

آریابهکار یکی از بهترین شرکت های خدماتی برای تعمیر آبسردکن است که به دلیل داشتن تجهیزات و تیم اجرایی حرفه ای تعمیر دستگاه شما را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد.

داشتن مهارت و تجربه بالا در تعمیر انواع برندهای آبسردکن به همراه عیب یابی دقیق از مهمترین فاکتورها در تعمیر این دستگاه است.

در بسیاری از شرکت ها پروسه هماهنگی برای حضور تعمیرکار در محل و یا تحویل دستگاه تعمیر شده با صرف وقت بسیار همراه است. اما در آریا بهکار این مشکلات به دلیل حضور نیروهای متخصص و استادکاران حرفه ای وجود ندارد و هماهنگی های لازم با شما در اسرع وقت انجام می شود.

مهمترین مزیت آریابهکار آن است که نیازی نیست تا شما آبسردکن خود را با زحمت فراوان به مرکز تعمیراتی ما منتقل کنید.

سرویسکاران ما با تجربه و مهارتی که دارند در اسرع وقت در محل شما حضور پیدا کرده و تعمیر دستگاه شما را شروع می کنند.

مسلما این امر برای همگان بسیار مهم است که هر چه سریع تر بتوانند آبسردکن تعمیر شده خود را تحویل بگیرند که قطعا در آریابهکار عملیات تعمیراتی با صرف زمان اندک و در محل انجام می شود.

اگر مشکل دستگاه با تعمیر در محل برطرف نشود و نیاز به تعویض قطعات باشد، دستگاه شما به کارگاه مجهز منتقل می شود. در این حالت برای تعویض قطعات حتما از همتای اورجینال و شرکتی استفاده می شود. این امر به خصوص در مورد آبسردکن های دو منظوره صدق می کند. زیرا استهلاک بالاتری داشته و قطعات مورد استفاده در آنها بیشتر از انواع تک منظوره خراب می شود.

لازم به ذکر است که کلیه خدمات تعمیراتی آریابهکار با ضمانت ۹۰ روزه به مشتریان عزیز ارائه می شود. همچنین همکاران ما در ساعات اداری پاسخگویی سوالات شما در مورد نگهداری و تعمیر آبسردکن هستند. برای این منظور می توانید با شماره های زیر ارتباط برقرار نمایید.

وبسایت : Ariabehkar.com

خط ویژه: ۷۷۹۰۲۲۲۰-۰۲۱

تلفن همراه: ۰۹۱۹۰۱۱۱۲۱۴

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سیده شیدا توسلی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
آبسردکن واقعا کار راه انداز هست تو محیط اداری از مطلب خوبتون ممنونم
۰
۰

نیازمندی ها