فرمانده سازمان الحشد الشعبی در محور دیاله روز جمعه اعلام کرد که هواپیماهای ارتش عراق مخفیگاه‌های گروه تروریستی داعش را در شمال شرق این استان بمباران کردند.
کد خبر: ۱۲۷۵۲۷۲

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «احمد التمیمی» در مصاحبه با المعلومه گفت: هواپیماهای ارتش در این عملیات ۶ هدف داعش را در منطقه «الزور شیخ بابا» در شمال شرق دیاله بمباران کردند که در اثر این حملات تروریست ها متحمل تلفات سنگین شدند.

وی افزود که بمباران مخفیگاه های داعش به دنبال دریافت اطلاعات دستگاه های امنیتی از حضور تروریست ها در این مکان ها انجام شد.

این فرمانده الحشد الشعبی یادآور شد که منطقه الزور به عنوان یکی از مناطق ناامن دیاله، نقطه پیوند و ارتباط هسته های پراکنده داعش به ویژه در عملیات تروریستی ماه های اخیر روستاهای «الاصلاح» و «ام الحنطه» است.

التمیمی افزود: در حمله داعش به این دو روستا شماری از مردم و غیرنظامیان بی دفاع کشته شدند.

عراق در پی سه سال جنگ خونین، در پایان سال ۲۰۱۷ پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

با این حال بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی در مناطق دور افتاده شمال، شرق و غرب این کشور هستند.

استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار از کانون های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می رود.

بر اساس گزارش نهاد تحقیق و تحلیل تروریسم (TRAC) که امروز جمعه منتشر شد، بازماندگان گروه تروریستی داعش تنها در ماه آگوست (مرداد) ۱۰۰ حمله در عراق انجام دادند.

به گفته این نهاد، شمار عملیات منتسب به سازمان تروریستی داعش در مقایسه با ژوئیه (تیر) ۲۵ درصد افزایش یافته است.

نیروهای «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده ده ها عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها