jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۹۰۱   ۱۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۱:۴۲

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: حمله به دسته‌های عزاداری حسینی در کشمیر توسط نظامیان نقض آشکار حقوق بشر است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ وزارت خارجه پاکستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت هند مسئول تمام حوادث تلخی است که این روزها در کشمیر رخ می دهد.
در این بیانیه به حمله نظامیان هندی به عزاداران حسینی اعتراض صورت گرفته و آمده است: نظامیان دهلی نو برای حمله به مسلمانان مظلوم کشمیری از گاز اشک آور و تفنگ های ساچمه‌ای استفاده کرده‌اند.
اسلام آباد تاکید کرد: استفاده از تفنگ های ساچمه‌ای طی سال های اخیر باعث شهادت صدها کشمیری شده است.
پاکستان استفاده از تفنگ های ساچمه‌ای توسط نظامیان هندی را باعث نابینا شدن تعداد زیادی از مردم کشمیر دانسته و تاکید کرد: طبق قوانین سازمان ملل استفاده نظامیان از این تفنگ ها علیه مردم عادی جرم و نقض آشکار حقوق بشر است.
وزارت خارجه پاکستان از سازمان ملل و نهادهای مسئول جهانی خواست واکنش جدی نسبت به مساله کشمیر داشته باشند تا مشکلات موجود در این منطقه حل شود.
گفتنی است هند از یک سال پیش ضمن لغو خودمختاری کشمیر تلاش کرده در تمام این منطقه حکومت نظامی اعمال کند و با انتقال غیر کشمیری ها به این منطقه عملا مسلمانان را به قشری ضعیف و غیر موثر تبدیل کند.
روز گذشته و در جریان عزاداری برای سالار شهیدان نظامیان هندی ضمن حمله به دسته های عزاداری در کشمیر حداقل 30 تن را به شدت مجروح کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها