Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۷۷۵ ۰۸ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۷

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شناسایی و دستگیری اعضای باندی از سارقان خبر داد که اقدام به سرقت موتورسیکلت می کردند و از طریق یک سایت آن ها را می فروختند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی گفت: افرادی که به صورت سازمان یافته نسبت به سرقت موتورسیکلت در استان مازندران اقدام و وسایل نقلیه سرقتی را از طرق مختلف به استان خراسان رضوی منتقل می کردند و به فروش می رساندند، در دام پلیس فتا گرفتار شدند.

وی افزود: این افراد سودجو و کلاهبردار در برخی استان ها به ویژه مازندران اقدام به سرقت موتورسیکلت می کردند سپس آن ها را به استان دیگر یعنی خراسان رضوی منتقل می کردند.

پاشایی ادامه داد: اقدام بعدی این شیادان، درج آگهی در سایت های واسط مانند دیوار بود که با ترفندهایی نظیر دریافت بیعانه از خریدار یا با ساخت مدارک جعلی اقدام به فروش موتورسیکلت می کردند که با رصد لحظه‌ای پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: این افراد که یک گروه سه نفره بودند، موتورسیکلت های سرقتی را به صورت اوراق از استان مازندران به استان خراسان رضوی منتقل و در این استان سرهم بندی می کردند و به فروش می رساندند که همگی در اقدام فنی و عملیاتی پلیس فتا شناسایی شدند و به دام افتادند.

پاشایی تصریح کرد: هموطنان هنگام خرید اقلامی مانند خودرو و موتورسیکلت از سایت های واسط، قبل از واریز وجه از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند و حتماً سند و مدارک را با مشخصات وسیله نقلیه مانند شماره پلاک و شماره موتور که روی آن حک شده مطابقت دهند و تا زمانی که از اصالت کالای مدنظرشان اطمینان حاصل نکرده و از سوی کارشناس مورد تایید قرار نگرفته اند از پرداخت هرگونه وجه نقد خودداری کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: صاحبان سایت های واسط حتماً می بایست به صورت دوره‌ای برای پیکربندی سایت های خود به منظور به حداقل رساندن بروز جرایم و وقایع این چنینی، روش های جدید و نوآورانه به کار بندند تا افراد سودجو نتوانند به هر طریقی در این سایت ها آگهی درج کنند.

پاشایی در پایان گفت: هموطنان در صورت مشاهده موارد مشکوک می توانند آن را از طریق مراجع قانونی یا سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir به همکاران ما اطلاع دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر