Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۶۷۰ ۱۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۰

آزمایش بالینی واکسن کووید-۱۹ ساخت دانشگاه آکسفورد، موسوم به "کووی شیلد"(Covishield) با تزریق بر روی دو داوطلب آغاز شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، پنج داوطلب در هند برای شرکت در مرحله دوم آزمایش بالینی واکسن کووید-۱۹ ساخت دانشگاه آکسفورد انگلیس ثبت نام کرده اند تا واکسن "Covishield" را دریافت کنند.
"انستیتوی سروم هند" برای تولید واکسن آکسفورد در هند و کشورهای کم درآمد و متوسط همکاری می کند.
اکنون گفته می شود آزمایش مورد انتظار واکسن کووید-۱۹ تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد در کشور هند از دیروز آغاز شده است. پنج داوطلب ثبت نام کرده اند تا در مرحله دوم آزمایش واکسن "کووید شیلد"(Covishield) در دانشکده پزشکی "بارتی ویدیاپیت" و بیمارستان "پون" شرکت کنند.
 
پزشکان آزمایش تشخیص کووید-۱۹ و آنتی بادی را بر روی همه آنها انجام دادند و آزمایش سه داوطلب مثبت درآمد، بنابراین آنها برای این آزمایش واجد شرایط نبودند و تنها دو تن از آنها می توانستند واکسن را دریافت کنند.
 
دکتر "سانجای لالوانی" مدیر دانشکده پزشکی، بیمارستان و مرکز تحقیقاتی "بارتی ویدیایپت" گفت: پزشکان اولین واکسن "کووی شیلد" را پس از آنکه آزمایش کووید-۱۹ و آنتی بادی وی منفی درآمد، به یک مرد ۳۲ ساله تزریق کردند. یک داوطلب مرد ۴۸ ساله دیگر نیز این واکسن را دریافت کرده است.
 
گفتنی است که "انستیتو سروم هند" بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان از نظر حجم است و ۱۷ مکان را در هند برای انجام آزمایش مرحله دوم واکسن کووید-۱۹ دانشگاه آکسفورد انتخاب کرده است و در مجموع ۱۶۰۰ داوطلب در این مرحله شرکت خواهند داشت.
 
این واکسن که در دانشگاه آکسفورد ساخته شده است، در آزمایشات اولیه خود نتایج مثبتی را نشان داده است و براساس گزارشی که در مجله پزشکی The Lancet منتشر شده است، این واکسن واکنش ایمنی دوگانه را در افراد ۱۸ تا ۵۵ ساله ایجاد کرده است.
 
بنیاد خیریه "بیل و ملیندا گیتس" پیش از این گفته بود که آنها برای حمایت از انستیتو سروم هندوستان، ۱۵۰ میلیون دلار بودجه آن را برای تولید دو واکسن امیدوار کننده دانشگاه آکسفورد و شرکت "نوواواکس" تأمین می کند.
 
کسانی که واکسن "کووی شیلد" را دریافت کرده اند، تا دو ماه آینده تحت مراقبت و نظارت پزشکی خواهند ماند. همچنین به گفته منابع آگاه، حداقل ۲۵ داوطلب دیگر طی هفت روز آینده این واکسن را دریافت می کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش