jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۶۱۳   ۰۷ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۵

دانشگاه کمبریج نیز مدعی ساخت واکسن کرونا شد و آماده است تا آزمایشات نهایی مربوط به این واکسن را انجام بدهد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، دانشگاه کمبریج هم به رقابت جهانی ساخت واکسن کرونا پیوست و اکنون مدعی این است که به زودی آزمایشات مربوط به این واکسن را به زودی آغاز می کند.

پیش از این دانشگاه آکسفورد واکسن کرونا را ساخته بود که این واکسن قرار است در فاز اول در دوز میلیونی تهیه شود.

دانشمندان موسسه معتبر کمبریج با کار کردن روی این واکسن به زودی وارد یک رقابت سرسختانه با دیگر مدعیان ساخت واکسن خواهند شد.

دولت انگلیس 1.9 میلیون پوند به این پژوهشگران داده است تا بتوانند واكسن خود را تهیه و آزمایش كنند ، به این امید كه موفقیت آمیز باشد.

یک کمپانی به نام DIOSynVax در صورت تایید نهایی واکسن کمبریج تولید انبوه آن را بر عهده خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها