jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۵۲۰   ۰۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۲

تا امروز چیزهای زیادی درباره عوارض کرونا شنیده ایم. اکنون دیگر به خوبی می دانیم بسیاری از افراد بهبود یافته از این ویروس می توانند تا ماه ها عوارضی همانند مغزی، قلبی و تنفسی از خود نشان بدهند. اما عوارض این ویروس هولناک تر از این حرف هاست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، یک عضو کادردرمانی در فلوریدای آمریکا پنج ماه پیش به کرونا مبتلا شد و شگفت آور آنکه به فاصله گذشت این مدت هنوز با آن دست و پنجه نرم می کند. این زن 41 ساله که رز  فلیپ نام دارد تکنسین نوار قلبی است که بیش از 15 سال در بیمارستان جکسون فلوریدا کار می کند. او در ماه مارس آلوده به ویروس کرونا شد. وضعیت او رو به وخامت رفت و دو ماه زیر ونتیلاتور بود. 

دستگاه های تنفسی جان این زن را نجات داد اما او دچار آسیب های شدید بافتی و عضلانی شد. دست های او حسش را از دست داده و کبوده شده. پزشکان می گویند او ممکن است انگشتان و حتی در مرتبه ای بدتر هر دو دستش را از دست بدهد و پزشکان مجبور به قطع آنها شوند.

این زن می گوید در نتیجه امکانات ضعیف بیمارستان این اتفاق برای او افتاده است. قطع عضو در نتیجه ابتلا به کرونا عارضه بسیار بسیار نادری است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش