Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۵۲۰ ۰۵ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۲

تا امروز چیزهای زیادی درباره عوارض کرونا شنیده ایم. اکنون دیگر به خوبی می دانیم بسیاری از افراد بهبود یافته از این ویروس می توانند تا ماه ها عوارضی همانند مغزی، قلبی و تنفسی از خود نشان بدهند. اما عوارض این ویروس هولناک تر از این حرف هاست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، یک عضو کادردرمانی در فلوریدای آمریکا پنج ماه پیش به کرونا مبتلا شد و شگفت آور آنکه به فاصله گذشت این مدت هنوز با آن دست و پنجه نرم می کند. این زن 41 ساله که رز  فلیپ نام دارد تکنسین نوار قلبی است که بیش از 15 سال در بیمارستان جکسون فلوریدا کار می کند. او در ماه مارس آلوده به ویروس کرونا شد. وضعیت او رو به وخامت رفت و دو ماه زیر ونتیلاتور بود. 

دستگاه های تنفسی جان این زن را نجات داد اما او دچار آسیب های شدید بافتی و عضلانی شد. دست های او حسش را از دست داده و کبوده شده. پزشکان می گویند او ممکن است انگشتان و حتی در مرتبه ای بدتر هر دو دستش را از دست بدهد و پزشکان مجبور به قطع آنها شوند.

این زن می گوید در نتیجه امکانات ضعیف بیمارستان این اتفاق برای او افتاده است. قطع عضو در نتیجه ابتلا به کرونا عارضه بسیار بسیار نادری است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش