jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۵۱۴   ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۷

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه توانستیم در مدیریت بیماری کرونا در جهان در جایگاه خوبی قرار گیریم، گفت: از مردم خواهش می‌کنم تا به مسافرت نروند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سعید نمکی در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم بهره برداری از 164 پروژه بهداشتی و درمانی، اظهار داشت: امروز آغاز پویش «ره سلامت» را داریم و در شرایطی که خیلی‌ها از بیرون هجمه وارد کردند، توانستیم با همدلی و وفاق، در مدیریت بیماری کرونا در دنیا در جایگاه خوبی قرار گیریم و در کنار آن از توسعه زیرساختها نیز غافل نشدیم و تا پایان سال نیز 1400 پروژه دیگر نیز به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد:همکاران بنده روزها و شب‌های سختی را گذرانده‌اند و خوشبختانه با تلاش شبانه روزی، توانستیم مرگ و میر را در استانها به حداقل برسانیم و از مردم عزیز تقاضا دارم در این مسیر کمک کنند.

وزیر بهداشت گفت: در اردیبهشت ماه پیک اول کرونا را مهار کردیم و بارها گفتم مراقب باشید و ویروس کرونا ویروس پیچیده، غیر قابل پیش بینی و خطرناک است، اما این ساده انگاری و بی توجهی باعث شیوع آن شد.

نمکی با اشاره به تلاش فراوان همکاران کادر درمانی در مهار کرونا و درمان بیماران، خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از همکارانم بیمار و بستری شده و تعداد قابل توجهی نیز از دور خدمت خارج شدند.

وی متذکر شد: بنده خواهش می‌کنم تا مردم عزیز کشورمان عادی انگاری نکنند. با تمام شدن دوره کنکور بار سفر نبندند؛ چراکه بیشترین عارضه را در مازنداران به خاطر مسافرت‌ها به این استان داریم. برخی می‌گویند سفر در اشاعه ویروس نقشی ندارد که باید گفت اگر نقشی ندارد، چگونه ویروس در دور ترین نقاط کشور رفته است.

وزیر بهداشت با تأکید بر پرهیز مردم به مسافرت رفتن در تعطیلات، ابراز داشت: در ماه محرم ما می‌خواهیم شیعیان حضرت ابا‌عبدالله(ع) هم عزت این ماه را با فریادشان از کوی و برزن برآورند، اما باید با تکیه به پروتکل‌های بهداشتی باشد.

نمکی از مردم در خواست کرد: به ما فرصت دهید تا اگر خدای ناکرده در پاییز با همزمانی کرونا و آنفلوآنزا روبرو شدیم، نفسی برای همکاران بنده برای ارائه خدمات وجود داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها