jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۴۱۱   ۰۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۲:۱۸

رییس جمهوری ونزوئلا با اشاره به تحکیم روابط راهبردی با ایران درحوزه های صنعت و انرژی تاکید کرد: تجربه ایران، به ما در زمینه تقویت ظرفیت‌های مدیریتی، راهبردی، برنامه و پروژه‌های توسعه کمک خواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا روز یک­شنبه در برنامه تلویزیونی «اینجا با ارنستو ویّگاس» اعلام کرد: پس از امضای توافق نامه‌های متعدد در توسعه حوزه‌های تولیدی و اجتماعی، اتحاد ایجاد شده بین دو کشور تقویت و برجسته شده است.
 
مادورو همچنین با اشاره به اظهارنظر خود در روز شنبه درباره مذاکرات تسلیحاتی با ایران، پس از ادعای دروغین ایوان دوکه رییس جمهوری کلمبیا تاکید کرد که برای تقویت دفاع همه جانبه کشور بولیواری در برابر تهدیدات مداوم آمریکا و کشور همسایه (کلمبیا)، به «ولادیمیر پادرینو لوپز» وزیر دفاع این کشور دستورالعمل هایی برای ارزیابی تمام ظرفیت های فناوری نظامی ایران صادر کرده است.
 
وی با بیان اینکه ایوان دوکه با این اظهارات به دنبال انحراف اذهان عمومی از فاجعه بهداشتی کلمبیاست، ادامه داد: ایوان دوکه بیش از ۳۵ سال قتل عام داشته و هرکاری از او برمی آید. اما من به توانمندی دفاعی ونزوئلا ایمان دارم.
 
ایران پیش از این پنج فروند کشتی نفتکش با نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» را که حامل سوخت بود، به ونزوئلا تحویل داد.
 
حرکت موفقیت‌آمیز نفتکش‌های حامل نفت ایران به سوی ونزوئلا در حالی انجام شد که تهدیدهای آمریکا علیه این اقدام بی‌اثر ماند.
 
همچنین در راستای همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا، نخستین فروشگاه زنجیره ای عرضه کالاهای ساخت ایران به نام "مگاصیص" در شهر کاراکاس پایتخت ونزوئلا افتتاح شده است. این فروشگاه با مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع بیش از ۲۵۰۰ قلم انواع کالاهای کاملا ایرانی را جهت عرضه و فروش در خود جای داده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها