Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۷۴۲۵۹ ۰۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۵۵

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: اگر پرداخت وام حاصل از کارت اعتباری سهام عدالت بیش از یک ماه طول بکشد تبدیل به یک وام سه ساله با سود ۱۸ درصد می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین فهیمی پس از جلسه شورای عالی بورس در جمع خبرنگاران در خصوص فروش سهام عدالت افراد به روش غیر مستقیم، گفت: با ورود سه استان قم، ایلام و خراسان جنوبی به بورس هم اکنون بیست میلیون از اشخاصی که روش مدیریت غیر مستقیم را انتخاب کرده بودند هم می‌توانند ۶۰ درصد سهام خود را برای فروش بگذارند. در جلسه امروز به بانکها برای خرید مقطعی سهام اجازه داده شد.

وی افزود: از ۱۰ خرداد تا به امروز بیش از هفت هزار و ۶۰۰ میلیون تومان دارایی سهام فروخته شده و وجوه آن به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شده است به طور طبیعی می‌توان گفت که فروش این سهام به صورت تدریجی صورت می‌گرفت. امروز طبق تصمیمی که در شورای عالی بورس گرفته شد از این به بعد قرار بر این است که این سهام به طور تجمیع شده و بلوکی در کارگزاری‌ها به فروش برسد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت تصریح کرد: وقتی یک دارایی در یک نماد بین چند کارگزاری توزیع می‌شد که امکان تجمیع آن‌ها وجود نداشت و زمان واریز سود حاصل از فروش به طول می انجامید، اما الان قرار است همه تقاضا‌ها جمع شود بعد به فروش برسانند.

فهیمی گفت: در حال حاضر بانک ملی امکان اعتبار دهی را برای متقاضیان فراهم کرده و سایر بانک‌ها هم اعلام آمادگی کرده اند که حاضر هستند بین ۶۰ تا ۸۰ درصد به افراد تسهیلات دهند. اگر سهامداران وام حاصل از این تسهیلات را تا پایان یک ماه تسویه کنند هیچ هزینه مالی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد، ولی اگر پرداخت آن از سه ماه بگذرد تبدیل به یک وام سه ساله با سود ۱۸ درصد می‌شود.


بیشتر بخوانید: نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت


 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر