jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۱۹۹   ۰۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۶

روسیه در ماه ژوئن نفت خام بیشتری نسبت به عربستان سعودی تولید کرده و به این ترتیب در رتبه دوم در بین بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان قرار گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، اطلاعات سازمان مشترک آمار عربستان (جودی) نشان می‌دهد روسیه در ماه ژوئن نفت خام بیشتری نسبت به عربستان سعودی تولید کرده و به این ترتیب در رتبه دوم در بین بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان قرار گرفته است. رتبه اول در این گروه در اختیار آمریکاست.
 
 سازمان مشترک آمار عربستان ارقام تولید نفت از 114 کشور را جمع آوری و گزارش می‌دهد. طبق اطلاعات این سازمان، تولید نفت خام روسیه در ماه ژوئن برابر با 8.788 میلیون بشکه در روز بوده است.
 
 عربستان سعودی در همین ماه کمتر از 7.5 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد. این کشور در ماه ژوئن علاوه بر 2.5 میلیون بشکه در روز کاهش تولیدی که طبق قرارداد اوپک پلاس متعهد شده بود، به طور داوطلبانه یک میلیون بشکه نفت دیگر از تولید خود را کم کرد.
 
در حالی که روسیه و عربستان تولید خود را طبق قرارداد کاهش تولید اوپک ‌پلاس پایین می‌آورند، آمریکا در ماه ژوئن علیرغم کاهش تولید در پاسخ به قیمت پایین نفت، همچنان بزرگترین تولید کننده نفت خام دنیا بود.
 
اطلاعات جودی نشان می دهد آمریکا در ماه ژوئن به طور متوسط 10.879 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده که بیشتر از 10 میلیون بشکه تولید شده در ماه مه است. این پایین ترین رقم تولید ماهانه آمریکا از اواخر 2017 بوده است.
 
آمریکا در 2018 عربستان و روسیه را پشت سر گذاشت و بزرگترین تولیدکننده نفت خام دنیا شد.
سقوط قیمت نفت در اوایل سال جاری میلادی باعث شد عربستان و روسیه قرارداد جدیدی برای کاهش تولید امضا کنند و تولید نفت خود را بیشتر از قرارداد قبلی پایین بیاورند. تولیدکنندگان نفت آمریکا هم حدود 2 میلیون بشکه از تولید خود را در پاسخ به قیمت پایین نفت کمک کردند.
 
اداره اطلاعات انرژی آمریکا تخمین می زند تولید نفت خام این کشور به طور متوسط 990 هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کم شود و به 11.26 میلیون بشکه در روز برسد. علیرغم اینکه این رقم بیشتر از آن چیزی است که اداره اطلاعات انرژی آمریکا در ماه گذشته پیش بینی کرده بود، ولی آمریکا همچنان بزرگترین تولید کننده نفت دنیا پس از عربستان و روسیه خواهد بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها