jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۰۱۸   ۲۹ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۴

چندین دیپلمات و یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که وزیر خارجه آمریکا به احتمال زیاد روز پنج‌شنبه برای دیدار با دبیرکل سازمان ملل و تلاش برای بازگرداندن تحریم‌های این سازمان علیه ایران عازم نیویورک خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، آمریکا با وجود خروج از برجام در سال ۲۰۱۸، برای فعال کردن مکانیسم بازگشت تحریم‌ها شکایتی را به ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل در خصوص عدم‌ پایبندی ایران به توافق هسته‌ای ارائه می‌دهد.
 
چندین دیپلمات اعلام کردند که پمپئو احتمالا دیدارهایی با نماینده اندونزی در سازمان ملل و رئیس شورای امنیت در ماه آگوست خواهد داشت.
 
همچنین یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که پمپئو احتمالا دیداری با آنتونیو گوترش داشته باشد.
 
دیپلمات‌ها اعلام کرده‌اند که پروسه بازگرداندن تحریم‌ها ، سخت و پر پیچ و خم باشد چراکه روسیه، چین و دیگر
اعضای شورای امنیت قانونی بودن این اقدام آمریکا را به دلیل عدم پایبندی خود این کشور به توافق هسته‌ای زیر سوال می‌برند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها