jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۸۵۱   ۲۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۳

نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با جام جم آنلاین :

طرح دولت برای گشایش اقتصادی ،آینده فروشی است

عضوکمیسیون عمران مجلس یازدهم طرح دولت برای گشایش اقتصادی کشور را استقراض و آینده فروشی عنوان کرد و تاکید کرد که این طرح به نفع مردم نخواهد بود.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در گفتگو با جام جم آنلاین گفت:دولت می خواهد نزدیک به 500 هزار بشکه نفت را به مردم بفروشد و با یک درآمد در بازار سرمایه، نزدیک به 220 هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند که این رقم معادل یک دوم بودجه فعلی کل کشور است.
 
این نماینده مجلس در دوره یازدهم  تاکید کرد: دراین طرح نفتی به مردم داده نمی شود و سر رسید آن 2 سال بعد است یعنی در این شرایط نیمی از بودجه دولت آینده پیش خور و خرج می شود و دولت آینده یک دوم بودجه خود را بدهکار خواهد بود.
 
وی با اشاره به مشکلات پیش رو طرح دولت افزود: در آینده مشخص نیست که قیمت جهانی نفت چقدر خواهد شد و اگرقیمت از یک نرمال جهانی پایین رفت چگونه باید این فاصله نرخ جبران شود و یا اینکه اگر تحریم ها باقی ماند چه خواهد شد وکجا باید این مبالغ هزینه شود .
 
نماینده اهواز گفت:طرح دولت به نوعی درآمد زایی برای قوه مجریه است وچون دولت در شرایطی  است که متحمل مشکلات است در اولین اقدام تلاش می کند که هزینه های خود را از آسانترین راه ، که همان تحمیل هزینه ها به مردم است تامین کند تا سوء مدیریت خود را از جیب مردم جبران کند.
 
یوسفی تاکید کرد: طرح دولت برای فروش نفت به مردم استقراض و آینده فروشی است و به نفع مردم نخواهد بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها