jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۷۸۰   ۲۶ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۶

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب پیشنهاد کمیته نام‌گذاری شورای شهر تهران به تغییر نام برخی از معابر پایتخت از جمله تغییر نام کوچه قائم مقام فراهانی در خیابان شریعتی تهران به نام روح‌الله رجایی رای مثبت دادند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و سی‌ویکمین جلسه شورای اسلامی شهر بررسی تغییر نام برخی از معابر پایتخت را در دستور کار قرار دادند.
نام‌گذاری میدان بی‌نام در منطقه ۶ بین خیابان جهان‌آرا و بزرگراه کردستان به نام «عنایت‌الله گلستانه» از روزنامه‌نگاران حادثه‌نویس، نام‌گذاری میدانی بی‌نام به نام «شهید غلامرضا آستارکی» تغییر نام بخش شرقی – غربی، کوچه تیر محدوده ایران‌زمین شمالی تا خیابان تیر به نام «شهید علی سالاری» از جمله مصوبه‌های این جلسه بود.
 
همچنین اعضای شورا به نام‌گذاری یک بوستان جدید در محله نظام‌آباد به نام «گل ابریشم» رأی دادند؛ آنان همچنین پیشنهاد تغییر نام خیابان مهرداد جنوبی به نام «سهیل گوهری» مشاور کمیته ورزش شورا که دلیل کرونا درگذشت، را تصویب کردند.
 
«محمدجواد حق‌شناس» رییس کمیته نام‌گذاری شورای شهر درباره این نام‌گذاری گفت: گوهری از همکاران‌مان در شورای شهر بوده که سال‌ها روابط عمومی انجمن ام اس را برعهده داشته است و از آنجایی که خیابان مهرداد در کنار ساختمان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران قرار دارد، این کوچه را به نام گوهری پیشنهاد شده است.
 
«مجید فراهانی» عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز  گفت: در کمیسیون نام‌گذاری به جای نام معابر می‌توانیم از امکانات دیگر همچون بوستان‌ها، ورزشگاه و غیره استفاده کنیم؛ نباید معبری که سال‌ها است شناخته شده تغییر نام دهیم.

فراهانی درباره تغییر نام کوچه قائم مقام فراهانی به نام روح‌الله رجایی، سردبیر روزنامه جام جم نیز گفت: این کوچه ۱۰۰ سال است که به نام قائم مقام فراهانی شناخته شده و انجمن روزنامه‌نگاران اصلا خبر ندارد که قرار است این کوچه‌ها تغییر نام بدهد.
 
وی گفت: جالب است که قائم مقام فراهانی به دست انگلیسی‌ها کشته شده است و حالا در روز ۲۸ مرداد می‌خواهیم نامش را از یک کوچه حذف کنیم.
 
«زهرا نژادبهرام» عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران هم گفت: برای من سوال است که آیا از اهالی محل در مورد تغییر نام کوچه مهرداد و کوچه قائم مقام فراهانی سوال پرسیده‌ شده با خیر.
 
وی افزود: آیا هر خبرنگار یا روزنامه‌نگاری که جان خود را از دست دهد نام او را بر معابر می‌گذاریم؟
نژادبهرام از کمیته نام‌گذاری پرسید که آیا از انجمن صنفی روزنامه‌نگاران درباره این تغییر نام سوال پرسیده شده است یا خیر؟
 
«حجت نظری» عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران هم با اشاره به اینکه برخی می‌گویند نباید نام دوستان‌مان را بر معابر بگذاریم، گفت: این سخنان منصفانه نیست.
 
وی با بیان اینکه تغییر نام یک کوچه ۲۰۰ متری رفیق‌بازی نیست، افزود: رفیق بازی آن است که دوستان‌مان را
در قسمت‌های مختلف شهرداری مشغول به کار کنیم.
 
وی با بیان این‌که سهیل گوهری در قطعه نام آوران دفن شده پس چه‌طور ممکن است که صلاحیتی برای نام‌گذاری بر معابر نداشته باشد، گفت: بعضی از اعضاء به این فرد ظلم کرده‌اند و بهتر است نگاه شخصی را کنار بگذاریم.
 
«سید ابراهیم امینی» نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم تاکید کرد که سهیل گوهری همکار ما در شورای شهر بود و دبیر کمیته حقوقی بودند و لذا از همکارانمان انتظار داریم که رأی مثبت بدهند.
 
«محسن هاشمی» رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره این نامگذاری ها گفت: پس بگوییم همکاران‌مان زودتر فوت کنند تا اسم آنها را بر روی معابر بگذاریم.
 
«زهرا صدراعظم نوری» رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با ارایه تذکر به حجت نظری عضو دیگر شورا، تاکید کرد که حجت نظری دغدغه‌های زیادی دارد اما این‌که می‌گویند اعضاء به سهیل گوهری ظلم کرده‌اند درست نیست.
 
وی گفت:  حجت نظری باید مراقب کلام‌ خود باشد چرا که ۲۰:۳۰ منتظر است، کلامی ازدهان ما خارج شود و علیه شورا جوسازی کنند و نباید به آنها بهانه‌ای بدهیم.
 
وی با بیان این‌که ما به نام‌گذاری کوچه رأی می‌دهیم اما نگویید که اعضای شورا به افراد ظلم کردند، گفت: خیلی از اعضای شورای قبلی و نمایندگان مجلس فعلی می‌گویند که کار شورا فقط نام‌گذاری معابر شده که این سخنان از برخی رفتارهای ما نیز نشأت می‌گیرد.

مصوبات شورای اسلامی شهر تهران برای تعیین به فرمانداری تهران ارسال و درصورت تایید برای اجرا به شهرداری تهران ابلاغ می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

ماه مهر همواره یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق‌انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی از پیکره جامعه زدوده‌شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها