jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۲۴۹   ۱۹ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۶

در حالی که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به مرز 20 میلیون نفر نزدیک می شود اخبار مربوط به واکسن کرونا نیز روز به روز به واقعیت نزدیک شده.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری کوتاه بر آخرین اخبار کرونا است:

*بازگشایی مدارس در آمریکا همچنان مورد اعتراض شدید بسیاری از مردم است. طبق گفته کارشناسان حضور دانش آموزان در مدارس شیوع این ویروس در سراسر ایالات متحده را شدیدتر خواهد کرد.

*آخرین خبر حاکی از آن است که واکسن کرونا بر روی چاق ها تاثیری نخواهد داشت. البته چاق ها فقط از این لحاظ سوژه نیستند، تحقیقات نشان داده افراد چاق بیشتر از افراد دیگر به شدیدترین طیف های کرونا مبتلا می شوند.

*یک سری تحقیقات چند ماهه نشان داده برخی از مردم آمریکا هنوز گمان می کنند که ویروس کرونا یک فریب جهانی است و واقعیت ندارد و به همین دلیل بسیاری از پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

*حضور یک مرد مبتلا به کرونا در کلیسایی در اوهایو موجب شد 91 فرد حاضر در آنجا مبتلا به این ویروس شوند.

* کارشناسان بهداشت می گویند موارد ابتلای کودکان و نوجوانان به کرونا در آمریکا به شکل هشدارآمیزی به شدت زیاد شده است.

*با ثبت ابتلای 394 فرد در یک شبانه روز در استرالیا، رکورد ابتلا در این کشور شکسته شد. این کشور اکنون با قرنطینه شدید و سراسری روبرو است.

*شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مکزیک از مرز 475 هزار نفر گذشت.

*اندکی پس از آن که وزیر بهداشت برزیل اعلام کرد شمار قربانیان کرونای این کشور از مرز 100 هزار نفر گذشته رییس جمهور برزیل عکسی از قهرمانی تیم محبوب خود یعنی پالمیراس در حساب رسمی فیسبوک خود منتشر کرد تا شدیدترین انتقادات را به جان بخرد.

*مقامات ایالت تگزاس آمریکا خبر دادند از زمان شروع پاندمیک کرونا در این کشور هیچ زمانی تست های کرونا در این ایالت به اندازه هفت روز اخیر مثبت اعلام نشده است.

*یکی از قربانیان سانحه هواپیمای فرودگاه هند مبتلا به کرونا بوده و مشخص نیست با این شرایط چطور سوار هواپیما شده. بقیه بازماندگان این پرواز به همین دلیل به سرعت مورد تست کرونا قرار گرفتند.

*از هر چهار زندانی زندان فدرال تگزاس، سه نفر مبتلا به ویروس کرونا هستند.

*ویروس شناسان آلمانی بیانیه ای را امضا می کنند مبنی بر اینکه استفاده از ماسک در تمامی کلاس های مدارس و دانشگاه ها باید اجباری شود. برای سومین روز متوالی در این کشور در یک شبانه روز هزار مورد ابتلای دیگر در این کشور اروپایی تایید شد.

*مکزیک در مرگ و میر همچنان رکورد می زند. در 24 ساعت اخیر بیش از 695 نفر دیگر در پی ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. اکنون قربانیان کرونایی در این کشور به عدد 52 هزار و شش نفر رسیده است.

*آمریکا، برزیل، مکزیک، بریتانیا و هند پنج کشوری هستند که بیشترین تعداد فوت شده ها را ثبت کرده اند. تعداد درگذشتگان در این کشور از مرز 43 هزار نفر آغاز شده و به بیش از 165 هزار نفر در آمریکا رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها