Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۸۰۶ ۱۳ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۹

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

عزاداری محرم با افراط و تفریط نباشد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: باید دستورات و پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه کسانی که به مراسم عزاداری می‌روند مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، آیت‌الله حسن ممدوحی با اشاره به چگونگی برگزاری مراسم مذهبی در ماه محرم با توجه به پروتکل‌های بهداشتی اظهار کرد: نباید برای برگزاری مراسم مذهبی در زمان شیوع کرونا شاهد افراط و تفریط باشیم. باید دستورات و پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه کسانی که به این مراسم می‌روند مورد توجه قرار گیرد.
 
وی افزود: آنچه که رهبری در مورد آن تاکید کردند هم برگزاری مراسم سوگواری به شکلی است که زمینه‌ساز افزایش ابتلا به این ویروس نشود.
 
این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: در مورد حضور جمعیت در زیر فضای مسقف نیز باید توجه داشته باشیم که فاصله‌گذاری انجام شود و اگر هیئات مذهبی تصمیم به راه‌اندازی دسته‌های عزاداری دارند نیز به این مهم توجه کنند.
 
ممدوحی در پایان گفت: برگزاری مراسم سخنرانی و دعا در محرم نیز باید با توجه به همان نکاتی انجام شود که در مورد مراسم سینه‌زنی مطرح است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر