jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۵۱۰ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۱

تصمیم جدید شبکه یک تغییر مجری "صبح بخیر ایران" شد تا رعایت اخلاق حرفه‌ای و احترام به مردم اجرا شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، دو روز صداوسیما درگیرِ رفتار مجری "صبح بخیر ایران" بود،‌ وقتی کرکری‌ها و کل‌کلِ خارج از عرف وارد فضای آنتن سیمای جمهوری اسلامی می‌شود. عبدالرضا احمدی مجری برنامه "صبح بخیر ایران" که البته سال‌ها سابقه اجرای برنامه زنده و تولیدی در تلویزیون دارد ابتدا حرف‌های جنجالی در بابِ قهرمانی باشگاه پرسپولیس زد، بلافاصله در ویدئویی عذرخواهی کرد. اما حاشیه‌ها آنقدر بالا گرفت که شبکه یک موضع رسمی اعلام کرد و از این رفتارِ آقای مجری پوزش طلبید. 
 
فردای آن روز عبدالرضا احمدی برنامه با موضعِ قابل تأمل دیگری، به گونه‌ای روی آنتن زورکی عذرخواهی کرد که موجبِ غیبت امروزش در برنامه "صبح بخیر ایران" شد. حالا بعد از پیگیری‌های فراوان برکنار شدن یا نشدن آقای مجری، محسن سوهانی مشاور رئیس شبکه یک اعلام کرد که "با توجه به تکرار یک اشتباه در دو روز متوالی، مجری برنامه "صبح بخیر ایران" تغییر کرد. رعایت اخلاق حرفه‌ای و احترام به مردم، سرلوحه شبکه یک سیما است."
 
شاید این برخورد الگویی بشود برای اجرای بهتر و جدی گرفتن مجریان تلویزیون که اینجا فضای مجازی نیست برای هرچیزی به زبان آوردن و رسانه‌ملی زبان گویای جامعه و تریبون اصلی انقلاب اسلامی است. اینجا را باید دانشگاه دانست همان‌طور که حضرت امام(ره) فرموده بودند و مقام معظم رهبری، تحقق این آرمان را بارها در بیاناتشان از مدیران ارشد سازمان صداوسیما خواسته‌اند. 
 
پیش از این هم کرکری‌ها و اتفاقات حاشیه‌ای در تلویزیون افتاده و ادامه دارد. باید هرچه زودتر تلویزیون تمهید جدی برای اجرای برنامه‌های زنده داشته باشد. پا را فراتر از تذکرهای تلویحی بگذارد تا کمتر شاهدِ این حمله‌های جدی به سازمان صداوسیما باشیم و اعتبار رسانه‌ملی به خاطر کج‌فهمی‌های برخی زیر سؤال برود. 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر
خیلی هم موفق هستم!

گفت‌وگو با لاله صبوری، بازیگر باسابقه تلویزیون که حالا چند سالی است دیگر نقش‌های پررنگی بازی نکرده است

خیلی هم موفق هستم!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر