jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۲۰۶   ۰۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۶

کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ١٠۴ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار ناسالم است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ٩:٣٠ امروز، یکشنبه بر روی شاخص ٩١ در شرایط سالم قرار داشت.
در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵٨، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ٨١، دی اکسید نیتروژن با شاخص ٨٣ و منواکسید کربن با شاخص ٢٣ بوده است.
 
بر این اساس ایستگاه‌های شهرداری منطقه٢١ با شاخص ١٠۶، شادآباد منطقه ١٨ با شخص ٩۶ و شهرداری منطقه ٢ با شاخص ٩۵ بیشترین آلایندگی را به ثبت رساند.
 
همچنین ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ٨ با شاخص ۶٠، مسعودیه منطقه ١۵ و سوهانک منطقه ١ هر دو با شاخص ۶٧ در همین مدت با کمترین آلایندگی در شرایط سالم بود.
 
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
 
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ٨۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ٢٧ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها