jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۲۰۶ ۰۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۶

کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ١٠۴ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار ناسالم است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ٩:٣٠ امروز، یکشنبه بر روی شاخص ٩١ در شرایط سالم قرار داشت.
در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵٨، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ٨١، دی اکسید نیتروژن با شاخص ٨٣ و منواکسید کربن با شاخص ٢٣ بوده است.
 
بر این اساس ایستگاه‌های شهرداری منطقه٢١ با شاخص ١٠۶، شادآباد منطقه ١٨ با شخص ٩۶ و شهرداری منطقه ٢ با شاخص ٩۵ بیشترین آلایندگی را به ثبت رساند.
 
همچنین ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ٨ با شاخص ۶٠، مسعودیه منطقه ١۵ و سوهانک منطقه ١ هر دو با شاخص ۶٧ در همین مدت با کمترین آلایندگی در شرایط سالم بود.
 
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
 
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ٨۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ٢٧ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر