jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۲۰۶   ۰۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۶

کیفیت هوای پایتخت امروز از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ١٠۴ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار ناسالم است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ٩:٣٠ امروز، یکشنبه بر روی شاخص ٩١ در شرایط سالم قرار داشت.
در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵٨، ذرات معلق کمتر از ٢.۵ میکرون با شاخص ٨١، دی اکسید نیتروژن با شاخص ٨٣ و منواکسید کربن با شاخص ٢٣ بوده است.
 
بر این اساس ایستگاه‌های شهرداری منطقه٢١ با شاخص ١٠۶، شادآباد منطقه ١٨ با شخص ٩۶ و شهرداری منطقه ٢ با شاخص ٩۵ بیشترین آلایندگی را به ثبت رساند.
 
همچنین ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ٨ با شاخص ۶٠، مسعودیه منطقه ١۵ و سوهانک منطقه ١ هر دو با شاخص ۶٧ در همین مدت با کمترین آلایندگی در شرایط سالم بود.
 
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
 
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ٨۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ٢٧ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها