Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۲۰۸۱ ۰۲ مرداد ۱۳۹۹  |  ۲۲:۴۰

نایب رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، اهمیت فیزیوتراپی بیماران کرونایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: فیزیوتراپی بیماران کرونایی، سن و سال نمی شناسد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، پرهام پارسانژاد، پیرامون وضعیت فیزیوتراپی بیماران کرونایی، توضیحاتی ارائه داد و افزود: یکی از گروه هایی که در ایام کرونا به شدت درگیر بیماران بستری می شوند، فیزیوتراپیست ها هستند.
 
وی با اشاره به عارضه های گوناگونی که بیمار کرونایی را درگیر می کند، گفت: یکی از مهم ترین عوارض کرونا، عارضه تنفسی است که باعث می شود تنفس بیماران دشوار شود.
 
پارسانژاد با تاکید بر اهمیت خدمات فیزیوتراپیست ها به بیماران کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه، تصریح کرد: در پنج ماه گذشته، فیزیوتراپیست ها در بخش های ویژه نزدیک تر از هر شخص دیگری به بیماران کرونایی بودند.
 
وی با اشاره به ابتلای ۴۰ نفر از همکاران فیزیوتراپیست و فوت یک فیزیوتراپیست بر اثر کرونا ، گفت: واقعیت این است که فیزیوتراپی در عرصه هاس مختلف نظام سلامت، نقش مهمی دارد که مغفول مانده است.
 
نایب رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، ادامه داد: بیماران کرونایی با بیماری های زمینه ای، بیشتر به خدمات فیزیوتراپی نیاز دارند. 
 
وی افزود: نکته حائز اهمیت بعد از ابتلا به کرونا، عارضه های بیماری است. خصوصا ضعف جسمانی که باعث می شود فعالیت های روزمره افراد دچار اختلال شود و این افراد می توانند با تمرین درمانی در منزل، به شرایط عادی بازگردند.
 
پارسانژاد با گلایه از بیمه ها که خدمات فیزیوتراپی را نادیده می گیرند، گفت: بعضا پزشکان در بخش های ویژه مجبور می شوند برای بیمار کرونایی دو تا سه مرتبه در روز فیزیوتراپی تجویز کنند، اما قانون بیمه ها می گوید که هر چند مرتبه هم که خدمات فیزیوتراپی ارائه شود، فقط یکبار آن تحت پوشش قرار می گیرد.
 
وی با انتقاد از بی توجهی به رشته فیزیوتراپی در سطح کلان تصمیم گیری ها، افزود: فیزیوتراپیست ها نقش مهمی در خدمت به بیماران کرونایی دارند که نمی توان حضور آنها را نادیده گرفت.
 
نایب رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران، در ارتباط با نیاز کودکان کرونایی به خدمات فیزیوتراپی، گفت: خدمات فیزیوتراپی ربطی به سن و سال ندارد، بلکه علائم و عوارض بیماری مهم است که در کودکان، خیلی نیاز به فیزیوتراپی دیده نمی شود، مگر اینکه کودک دچار عوارض تنفسی باشد و یا اینکه بیماری زمینه ای داشته باشد که باعث شود به خدمات فیزیوتراپی نیاز پیدا کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

رقص کرونا مقابل چشمان بسته ناظران

از دو هفته پیش که با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان مواجه شدیم، این انتظار وجود داشت رفته‌رفته رشد قابل‌توجهی را نیز در موارد مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری مشاهده کنیم؛ اتفاقی که دیروز رخ داد و مجدد آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا از مرز200 نفر در روز تجاوز کرد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش