مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی خبر داد؛

افزایش گرما و شرایط جوی آرام‌ در اغلب شهرها از 28 تیر

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از شنبه 28 تیر تا اواسط هفته آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۱۲۷۱۳۴۶

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفتگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز بیان کرد: امروز و فردا رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان‌های شمال غرب و سواحل شمالی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه‌های جنوبی البرز ادامه دارد.

همچنین در ساعات بعد از ظهر و اوایل امشب و فردا در جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی نقاط هرمزگان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

ضیائیان افزود: بعد از ظهر فردا بارش پراکنده در استان‌های واقع در ارتفاعات زاگرس مرکزی داریم و روز پنجشنبه 26 تیر رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در سواحل جنوبی خزر، دامنه جنوبی البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهیم داشت که همین شرایط بعد از ظهر پنجشنبه در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، اصفهان و یزد حاکم خواهد بود.

وی ادامه داد: روز جمعه 27 تیر در شمال آذربایجان غربی، شمال اردبیل و شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط خراسان شمالی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: از شنبه 28 تیر تا اواسط هفته آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: در 5 روز آینده در زابل وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی ساعات با کاهش کیفیت هوا، خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی همراه است.

وی ادامه داد: از امروز تا پنجشنبه 26 تیر در ساعات بعد از ظهر در جنوب سمنان، جنوب تهران، قم، اصفهان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی نیز وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: شرق دریای عمان در 4 روز آینده مواج است، همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج است و خلیج فارس نیز تا پنجشنبه مواج خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری، جهت باد شمال غربی و سرعت باد 18 کیلومتر بر ساعت است. دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 11 درصد است.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده آسمان تهران کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی با وزش باد و احتمال بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 35 و 24 درجه خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: فردا شهر کرد و اردبیل با کمینه دمای 13 درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان و اهواز با بیشینه دمای 46 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها