دکتر هاشمیان، فوق‌تخصص بیمارستان مسیح دانشوری درباره منفی شدن تست بازیکنان استقلال که پیشتر تست آنها مثبت اعلام شده بود، پاسخ داد.
کد خبر: ۱۲۷۰۹۵۴

به گزارش جام جم آنلاین ، خبرآنلاین نوشت: با اعلام پزشک تیم فوتبال استقلال تست کرونای برخی از بازیکنان این تیم که پیش از این مثبت بود، منفی شده اما تست کرونای یک بازیکن دیگر مثبت شد.
دکتر هاشمیان، فوق‌تخصص بیمارستان مسیح دانشوری درباره منفی شدن تست بازیکنان استقلال که پیشتر تست آنها مثبت اعلام شده بود، گفت:«درخصوص تست‌های PCR، چهل تا 60 درصد می‌توان درباره مبتلا شدن به کرونا تشخیص قطعی داد. تقریبا این تست را باید شبیه شیر یا خط درنظر گرفت، بنابراین وقتی که تست PCR گرفته شد و در این زمینه تشکیک به‌وجود آمد حتما با توصیه پزشک باید بیمار سی‌تی‌اسکن انجام دهد چون در سی‌تی‌اسکن تشخیص بهتری درخصوص درگیری ریه‌ها داده خواهد شد. وقتی تست پی‌سی‌آر مثبت می‌شود ما انتظار نداریم که به سرعت این تست پاسخش منفی شود و برای ما هم این امر عجیب است مگر اینکه دوره بیماری و اطلاع به کرونا را دیر متوجه شده و به همین نسبت دیرتر از موعد به آزمایشگاه مراجعه شود و نتیجه تست‌گیری مطابق با روزهای پایانی ابتلا باشد که در ادامه و طی چند روز بعد پاسخ تست‌های بعدی منفی شود که این موضوع نیز می‌تواند طبیعی باشد.»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
hossein
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۲۱ تير ۱۳۹۹
۰
۰
دروغ بزرگ آقای دکتر با تست آنتی بادی دقیقا متوجه میشوید که آیا فرد کرونا گرفته است یا خیر, پس در اروپا و دیگر نقاط دنیا چگونه این مسائل را تشکیک میکنند. مشکلی از نوع تستی یا همدستی در کار است, چرا برای درمان گذشته از لیگ و بازی کردن یا نکردن سی تی اسکن نگرفتید که پروتکل درمانی را شروع کنید

نیازمندی ها