مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور:

احتمال بازگشت محدودیت‌های تهران / اصناف متخلف پلمب می‌شوند

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: احتمال بازگشت محدودیت‌های شهر تهران در پی افزایش شیوع ویروس کرونا وجود دارد و اصناف و مراکز متخلف نیز در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب خواهند شد.
کد خبر: ۱۲۷۰۷۸۷

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا وهاب زاده در گفتگو با مهر با تاکید بر احتمال بازگشت محدودیت‌های شهر تهران در پی افزایش شیوع ویروس کرونا گفت: طی روزهای اخیر در تهران در وضعیت هشدار بوده‌ایم و شرایط بسیار شکننده‌ای در شهر حاکم است. متأسفانه آمار مبتلایان، فوتی‌ها و افراد نیازمند بستری طی ۱۰ روز گذشته به صورت صعودی رو به افزایش بوده است.

مشاور وزیر بهداشت افزود: به نظر می‌رسد فرایندی که در تهران با آن روبرو هستیم، هم در زمینه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هم درباره شیوه‌نامه‌های بهداشتی، کمتر مورد توجه واقع شده ضمن آنکه مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی افزایش یافته است بنابراین نیازمند مداخلات جدی‌تری هستیم.

وهاب زاده با توضیح درباره جزئیات محدودیت‌ها در سطح شهر تهران برای کنترل شیوع کرونا، اظهار داشت: با توجه به وضعیت اضطراری و خطرناک شیوع این ویروس، همه بخش‌ها موظف به رعایت ضوابط تعیین شده هستند. پاساژها و مراکزی که دستورالعمل‌های اعلامی را رعایت نکنند نیز پلمب خواهند شد.

وی با اشاره بر نقش وزارت بهداشت در نظارت بر اعمال محدودیت‌ها، تصریح کرد: وزارت بهداشت صرفاً وظیفه تهیه پروتکل‌ها را بر عهده دارد به علاوه این وزارت خانه عملاً امکان و توانایی رصد همه مراکز را نخواهد داشت چراکه ابزار قانونی کافی و لازم برای برخورد با اصناف و بخش‌های متخلف را ندارد.

مشاور وزیر بهداشت تاکید کرد: در همین راستا اصناف، شهرداری و دیگر وزارت خانه‌ها باید بر اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت و پروتکل‌ های بهداشتی نظارت کنند.

وی با اشاره بر آخرین تصمیمات در خصوص اقدامات نهادها برای مهار کرونا، عنوان کرد: در حال حاضر مقرر شده است تا نمایندگان دستگاه‌ها با انجام اقدامات کارشناسی در دستگاه‌های خود، بسته‌ای را در زمینه کنترل بیماری در ابعاد مختلف آماده و در جلسه اضطراری بعدازظهر امروز با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت ارائه کنند.

وهاب زاده اعلام کرد جلسه ستاد کرونا برای تصمیم‌گیری در خصوص اقدامات دستگاه‌های برای مقابله با شیوع دوباره ویژه کرونا برگزار شده و تصمیمات نهایی اعلام می‌شود.

به گفته مشاوره وزیر بهداشت، پیشنهادهایی از جمله ادامه فعالیت ادارات با نیم ظرفیت و لغو دو هفته‌ای طرح ترافیک در تهران بررسی خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها