jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۷۰۶۰۷   ۱۸ تير ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۴

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین :

حرکت نقدینگی به سمت بازار کاذب سکه، ارز و مسکن افزایش قیمت به دنبال دارد

۱

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:تا زمانی که نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید سوق داده نشود ودراین مسیر کانالیزه نشود شاهد حرکت آن به سمت بازار کاذب سکه، ارز،مسکن و خودرو همراه با افزایش قیمت ها خواهیم بود.

جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جام جم آنلاین افزود: تا زمانی که راه برای کشاندن نقدینگی به سمت تولید فراهم نشود ، جریان نقدینگی مانند سیلی قوی به هر بخش ورود پیدا کند می تواند مشکل ساز باشد.
 
وی با اشاره به اینکه باید بر روی نقدینگی موجود در کشور سد گذاشته شود گفت:تقاضای فعلی برای خرید ارز ، سکه خودرو ، تقاضای سفته بازی و حفظ قدرت خرید است لذا مسئولان برای حفظ قدرت خرید باید فکری اساسی داشته باشند.
 
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد:دولت هم اکنون در حال فروش سهام و هزینه آن برای امور جاری کشور است در حالیکه باید فروش این سهام صرف کارهای عمرانی و افزایش سرمایه بانک ها شود و راه برای  فروش سهام شرکت های بزرگ باز شده تا بدین شکل نقدینگی جذب شود و ظرفیت اقتصاد کشور بالا رفته و رونق و تحرک ایجاد شود.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملا با سیاست های بگیر و ببند نمی توانیم کاری انجام دهیم گفت :البته دربرخی مواقع این اقدامات برای مبارزه با رانت خواری و انحصار طلبی مناسباست  است اما اصولا باید ساز وکارهای اقتصادی راه علاج عوارض موجود باشد.
 
وی در خصوص نقش مجلس درمقابله با گرانی های اخیر گفت :کمیسیون های تخصصی مجلس تازه کار خود را شروع کرده اند اما عقیده دارم مجلس یازدهم باید سریعتر وارد میدان شود چون مردم تحت فشار هستند و از نمایندگان انتظار دارند .
 
نماینده شیراز افزود:کمیسیون های مجلس باید در کنار کارهای جاری و روزمره خود جلسات فوق العاده و اثر بخش داشته باشند.
 
وی در مورد از دست رفتن زمان برای اقدامات مجلس همزمان با افزایش قیمت ها گفت:مجلس یازدهم هنوز مشغول  کارهای اداری  است که از این منظر قابل انتقاد است،معتقدم خیلی از جلساتی که آقایان وزرا به مجلس می آیند می تواند در فضای مجازی برگزار شود و وقت مجلس به برنامه هایی اختصاص یابد که بتواند اطمینان  مردم  برای کنترل بازار کسب کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Denmark
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
باید ببینی نقدینگی رو کی خلق کرده_ البته جز دولت کی میتوانه باشه که ماشین پول چاپ کنیش ۴ ساعته فعاله
۰
۰

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها