jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۵۵۷   ۱۶ تير ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۸

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خبر داد؛

رگبار پراکنده باران در ۱۰ استان کشور

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار پراکنده باران در ۱۰ استان کشور طی امروز دوشنبه (۱۶ تیر) گفت: دمای هوا در نوار شمالی کشور تا روزهای پایانی هفته افزایش می‌یابد.

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل ها امروز (۱۶ تیر) در برخی ساعات در استان‌ مازندران و طی ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در شمال استان‌های تهران، البرز، قزوین، سمنان، ارتفاعات کردستان، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات کرمان، جنوب یزد ، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: این شرایط طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۷ و ۱۸ تیر) در ارتفاعات استان‌های مازندران، تهران، البرز، سمنان، کردستان، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات کرمان، جنوب یزد، جنوب سیستان و بلوچستان، و شمال و شرق هرمزگان رخ می‌دهد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، روز پنجشنبه (۱۹ تیر) نیز در ارتفاعات شمال غرب و روز جمعه (۲۰ تیر) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

ضیائیان با اشاره اینکه امروز در شمال شرق کشور و جنوب سمنان ، جنوب تهران، قم، مرکزی، شمال و شرق اصفهان و شرق یزد در برخی ساعات وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک خواهیم داشت تصریح کرد: طی دو روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی با اشاره این که شرق دریای عمان طی سه روز آینده مواج است گفت: روزهای سه شنبه تا جمعه (۱۷ تا ۲۰ تیر) افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۷ تیر) کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۱۸ تیر) نیز کمی ابری گاهی وزش باد و در بعد از ظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر