چنین بمباران‌هایی به هر بهانه‌ای غیرقابل توجیه است
«هادی العامری» در واکنش به حمله راکتی به سفارت آمریکا؛

چنین بمباران‌هایی به هر بهانه‌ای غیرقابل توجیه است

سفارت آمریکا در منطقه الخضراء امروز شاهد مانور نظامی آمریکا بود.
کد خبر: ۱۲۷۰۴۲۸

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، «سید مجتبی حیدری» مدیر دفتر شبکه الاتجاه گفت که سفارت آمریکا در منطقه الحضراء بغداد امروز  شاهد مانور نظامی با حضور بالگردهای آپاچی و هواپیماهای بدون سرنشین بود.
 
به گفته وی، سامانه پدافند ضد پهپاد و موشک هم در سفارت آمریکا به سمت اهداف فرضی شلیک کرده است.
 
حیدری افزود: آمریکاییها این سامانه ضد پهپاد و موشکی را نصب و آزمایش کرده‌اند تا به گمان خود بتوانند جلوی حملات احتمالی گروه‌های مقاومت عراقی را بگیرند.
 
و با اشاره به اینکه انجام این مانور نشان دادکه آمریکا هیچ احترامی برای حاکمیت عراق قائل نیستتد اعلام کرد که این مانور نظامی باعث به وجود آمدن خسارت‌هایی به منازل و اتومبیل‌های پارک شده اطراف سفارت آمریکا شده است. 
 
به گفته حیدری انجام این مانور نظامی در مرکز یک منطقه مسکونی باعث  ایجاد رعب و وحشت بین خانواده‌ها و مردم عادی عراق شده است.
 
منابع امنیتی گزارش دادند که نظامیان آمریکایی سامانه دفاع هوایی پاتریوت را در منطقه الخضراء آزمایش کردند و ساکنان مناطق همجوار، صداهای انفجار پیاپی را شنیدند.
 
محمد رضا رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق به شفق نیوز گفت شلیک آتش از سوی سفارت آمریکا در منطقه الخضراء در حالی صورت گرفت که حمایت از سفارتخانه ها وظیفه هر کشوری در جهان است.
 
وی افزود شلیک آتش(آزمایش موشکی) در داخل سفارتخانه ها و تبدیل این اماکن به چیزی شبیه پادگان های جنگی، غیر قابل قبول است و ما آن را تحریک آمیز می دانیم.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها