jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۰۱۱۱ ۱۰ تير ۱۳۹۹  |  ۲۰:۱۵

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: هیچ داوطلبی دل به تاخیر آزمون‌های سراسری نبندد، زیرا قرار نیست با شیوع کرونا فعالیت‌های اجتماعی را تعطیل کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، منصور غلامی در حاشیه اختتامیه کمپین دانشجویی در خانه بمانیم در جمع خبرنگاران گفت: آزمون‌های سراسری در تاریخ‌های اعلام شده برگزار می‌شود. با تدابیر اندیشیده شده در روند برگزاری آزمون‌های سراسری مشکلی پیش نخواهد آمد و براساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا مراکز برگزاری آزمون را مدیریت می‌کنیم.

وزیر علوم درباره آمادگی سازمان سنجش برای برگزاری آزمون‌های سراسری اظهار کرد: سازمان سنجش قبلا هم آمادگی برگزاری آزمون‌ها را داشت و علت تغییر زمان آزمون‌ها توصیه‌های ستاد کرونا بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: داوطلبان وقت زیادی را برای درس خواندن و مطالعه کنکور گذاشته اند و قرار نیست فعالیت‌های اجتماعی را در کشور به دلیل عدم مدیریت موردی در محیط‌های اجتماعی در شرایط شیوع کرونا تعطیل کنیم.

شروع ترم تحصیلی از ۱۵ شهریور خواهد بود

وی با بیان اینکه باید مدیریت را تقویت کنیم، بیان کرد: آزمون‌های سراسری جزو برنامه‌های مهم کشور است که سالی یک بار اتفاق می‌افتد و داوطلب در ۲ تا ۳ ساعت برای آینده خود اتفاقات خوبی رقم می‌زند.

غلامی تاکید کرد: هیچ داوطلبی دل به تاخیر آزمون‌های سراسری کشوری نبندد و داوطلبانی که به خوبی درس خوانده اند با آرامش در جلسه کنکور حاضر شوند.

او گفت: شروع ترم تحصیلی از ۱۵ شهریور خواهد بود و دانشگاه‌ها آمادگی لازم را برای آغاز ترم جدید با توجه به تجربه‌ای که کسب کرده اند دارند.

ورود دانشجویان جدید الورود از اواخر مهر خواهد بود

وزیر علوم ادامه داد: ورود دانشجویان جدید الورود به دانشگاه هم از اواخر مهر ماه خواهد بود. تاکید داریم که دانشجویان جدید الورود حتی برای مقطع کوتاهی به صورت حضوری در دانشگاه حضور پیدا کنند تا با محیط آشنا شوند. اگر لازم شد آموزش‌ها مجازی شود این دانشجویان نیز آموزش‌ها را به صورت مجازی طی خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر